Pobierz materiał i Publikuj za darmo
WUXI, Chiny, 29 czerwca 2017 r. /PRNewswire/ - Firma Jolywood (Taizhou) Solar Technology Co. Ltd (Jolywood), lider w zakresie badań i rozwoju, produkcji i marketingu dwupłaszczyznowych ogniw solarnych typu N, połączyła siły z TUV NORD i Krajowym Centrum Nadzoru i Inspekcji Jakości Produktów Fotowoltaicznych (CPVT) w celu opracowania wstępnego standardu testowania dwupłaszczyznowych produktów solarnych.
Dwupłaszczyznowe ogniwa solarne typu N charakteryzuje brak LID, silna reakcja na słabe oświetlenie, niższy współczynnik temperatury i degradacji i tym podobne. Biorąc pod uwagę te cechy, a także dodatkowe źródło energii na odwrocie, produkty dwupłaszczyznowe typu N firmy Jolywood są bardziej wydajne niż jednopłaszczyznowe moduły P-perc. Jednak do tej pory nie istniał jednolity standard testowania produktów.
Testowanie jest kwestią problematyczną, której szybko należy zaradzić nie tylko ze względu na znaczące różnice między sprzedawcami a nabywcami w zakresie określania kalibracji energii, co znacznie ogranicza możliwości komercjalizacji produktu, ale także ze względu na fakt, że końcowa wartość nominalna generacji energii przez moduły dwupłaszczyznowe bezpośrednio wpłynie na projektowanie systemów w terminalach energetycznych.
W celu rozwiązania problemu firma Jolywood wraz z TUV NORD i organizacją CPVT zorganizowała seminarium na temat metod testowania modułów z ogniwami dwupłaszczyznowymi w Wuxi w Chinach. Na podstawie długoterminowych testów w środowisku zewnętrznym, walidacji badań laboratoryjnych oraz gromadzenia danych doszło do wstępnego zatwierdzenia metody testów I-V po szeregu dyskusji na temat modułów z dwupłaszczyznowymi ogniwami solarnymi, włączywszy rozmowy na temat warunków przeprowadzania testów, metod i procesów testowych, nominalnych wymagań na etykietach modułów, raportów testowych i innych ważnych elementów. Zaproponowano także odpowiadające testom zalecane wartości standardowe w różnych instalacjach.
„Jest to ważny krok dla Jolywood i spodziewamy się, że pociągnie za sobą komercyjny sukces. Firma Jolywood z oddaniem pracuje nad wprowadzaniem dalszych oszczędności w przełomowych rozwiązaniach technologicznych oraz wielkoskalowych zastosowaniach w celu ożywienia branży” - skomentował Liu Yong, główny dyrektor wykonawczy firmy Jolywood Solar Technology.
O Jolywood (TaiZhou) Solar Technology Co. Ltd.
Firma Jolywood (Taizhou) Solar Technology Co Ltd z oddaniem pracuje nad wypracowaniem wielkoskalowej produkcji dwupłaszczyznowych, monokrystalicznych ogniw solarnych typu N. Firma stworzyła linię produkcyjną umożliwiającą produkcję największych na świecie dwupłaszczyznowych, monokrystalicznych ogniw solarnych typu N o mocy 2,1 GW oraz wybudowała centrum badań i rozwoju ogniw solarnych o powierzchni 5 600 metrów kwadratowych. Firma-matka Jolywood (Suzhou) Sunwatt Co ltd (SZ300393) założona w 2008 roku zdobyła tytuł największego na świecie producenta tylnych paneli fotowoltaicznych, pojawiając się na liście przedsiębiorstw rozwijających się w roku 2014.
O TUV NORD
Grupa TUV NORD Group jest wiodącym na świecie dostawcą technologii na potrzeby oceny bezpieczeństwa, wydajności i jakości produktów fotowoltaicznych w 16 krajach w Azji, Europie, Afryce, Oceanii, Ameryce Północnej i Południowej.
O CPVT
Organizacja CPVT jest pierwszą krajową organizacją ustawową zajmującą się kontrolą produktów fotowoltaicznych z aprobatą AQSIQ. Laboratorium organizacji zostało zatwierdzone przez laboratorium CB przy organizacji IEC Conformity Assessment for Electrotechnical Equipment and Components oraz krajowe laboratorium CNAS.
Źródło: Jolywood (TaiZhou) Solar Technology Co. Ltd.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 29.06.2017, 11:08 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |