Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Cleveland, 30 lipca 2018 r. /PRNewswire/ - Firma MIM Software Inc., wiodący dostawca oprogramowania onkologii radiologicznej, ogłosiła dziś zamiar podjęcia współpracy z firmą Radialogica w zakresie dostarczenia zintegrowanego, zaawansowanego algorytmu obliczania dawek metodą Monte Carlo na potrzeby oceny terapii dostosowywalnych i zapewniania jakości. Firma MIM Software prezentuje obecnie najnowsze rozwiązania na corocznym spotkaniu 2018 American Association of Physicists in Medicine (AAPM) w Nashville.
Metoda symulacji Monte Carlo uznawana jest za najwyższy standard obliczania dawek, a firma MIM Software zamierza wykorzystać istniejącą platformę automatyzacji i zarządzania danymi do realizacji tego rozwiązania. „Wyglądamy współpracy z MIM Software w celu zastosowania dokładności metody Monte Carlo w ocenie dostosowywalnej” - skomentował Andrew Cowen, główny dyrektor wykonawczy firmy Radialogica.
„Współpraca ta pozwoli nam na połączenie najwyższej klasy automatyzacji z najlepszą metodą obliczania dawek na platformie niezależnej od sprzedawców - skomentował Andrew Nelson, główny dyrektor wykonawczy firmy MIM Software. - Pozwoli to na poszerzenie naszych możliwości w zakresie zapewniania wyjątkowych i skutecznych rozwiązań oprogramowania ulepszających opiekę nad pacjentami” - dodał dyrektor.
W połączeniu z wiodącymi w branży narzędziami obrazowania i rejestracji firmy MIM Software nowy algorytm obliczania dawek z wykorzystaniem metody Monte Carlo będzie dużym krokiem do przodu w zakresie automatyzacji dostosowywalnej oceny w trakcie terapii, jednocześnie weryfikując dawki w 3D z wykorzystaniem niezależnie zweryfikowanych modeli wiązek. „Wierzymy, że nasz zaawansowany algorytm obliczania dawek SciMoCa może znacznie poprawić jakość i bezpieczeństwo radioterapii” - skomentował dr Markus Alber z Scientific RT.
O Radialogica
Radialogica to prywatne przedsiębiorstwo z siedzibą główną w St. Louis zajmujące się informatyką zdrowia, a zwłaszcza opracowywaniem zaawansowanego oprogramowania w onkologii radiacyjnej. Firma zapewnia złożone narzędzia i zaawansowaną analitykę prowadzące do wyższej jakości opieki nad pacjentami chorującymi na raka. Firma Radialogica współpracuje z Scientific RT w ramach zapewniania algorytmu obliczania dawek SciMoCa. Strategia organizacyjna, możliwości i zasoby firmy Radialogica łączą się w zaangażowaniu w jakość i wartość w onkologii i celu zmniejszenia ciężaru fizycznego i finansowego w leczeniu i przeżywalności raka. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.radialogica.com.
O Scientific RT
Scientific RT to prywatne przedsiębiorstwo z siedzibą w Monachium, które zajmuje się doradztwem i informatyką w medycynie fizycznej w radioterapii. Misją firmy jest opracowywanie najlepszych w swojej klasie algorytmów obliczających i optymalizujących dawki promieniowania przy współpracy z klientami klinicznymi, badaczami i partnerami komercyjnymi. Firma z powodzeniem doradzała praktycznie wszystkim większym inicjatywom radiologicznym. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.scientific-rt.com.
O MIM Software Inc.
MIM Software Inc. z zaangażowaniem pracuje nad poprawą opieki zdrowotnej przez zapewnianie skupiających się na pacjencie i innowacyjnych rozwiązań obrazowania w onkologii radiacyjnej, radiologii, medycynie nuklearnej, neuroobrazowaniu i obrazowaniu sercowym. Siedziba firmy znajduje się w Cleveland w stanie Ohio z biurami na całym świecie, a przedsiębiorstwo pozostaje w rękach prywatnych. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.mimsoftware.com.
Logo - https://mma.prnewswire.com/media/709760/MIM_Software_Logo.jpg
Źródło: MIM Software Inc.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 31.07.2018, 11:16 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |