Pobierz materiał i Publikuj za darmo
SAN DIEGO--(BUSINESS WIRE) - Przedsiębiorstwo General Atomics Aeronautical Systems, Inc. (GA-ASI), we współpracy z amerykańską armią, przeprowadziło kolejną fazę prób (FOT&E) bezzałogowego statku powietrznego MQ-1C ER Gray Eagle Extended Range (o rozszerzonym zasięgu). Próby bezzałogowego systemu latającego (UAS) rozpoczęły się na początku czerwca, obejmując 644 godzin lotów testowych. Powodzenie prób bezzałogowego statku powietrznego MQ-1C ER otwiera furtkę do jego wstępnej eksploatacji przez Dowództwo Wywiadu i Bezpieczeństwa Sił Lądowych USA (INSCOM) oraz Dowództwo Operacji Specjalnych USA (SOCOM), a także jednostki Dowództwa Sił Lądowych USA (FORSCOM).
Niniejsza informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna wersja komunikatu dostępna jest pod adresem: https://www.businesswire.com/news/home/20181008005592/en/
„Spodziewaliśmy się, że powietrzny statek bezzałogowy Gray Eagle Extended Range osiągnie dobre wyniki w czasie prób i nie zawiedliśmy się - powiedział David R. Alexander, dyrektor działu systemów statków powietrznych w GA-ASI. - Kolejna faza prób uwidoczniła kluczowe zalety, jakie system MQ-1C ER ma do zaoferowania armii amerykańskiej, w tym znacznie zwiększoną długotrwałość lotu i udźwig, które będą przydatne w trakcie wykonywania przyszłych zadań, a także istotne usprawnienia w zakresie niezawodności i łatwości konserwacji systemu”.
Bezzałogowy statek powietrzny MQ-1C-ER przeleciał blisko 40 godz. w trakcie kluczowej próby, której wyniki znacznie przekroczyły nasze założenia w zakresie długotrwałości lotu. Żołnierze sprawdzili maksymalny zasięg statku MQ-1C-ER, aby zbadać jego przydatność do dalekosiężnych i długoterminowych misji zwiadowczych.
„Gray Eagle ER wyraźnie wykazuje możliwości wsparcia przyszłych sił zbrojnych. Zwiększyliśmy znacznie parametry udźwigu, umożliwiając wykorzystanie sprzętu w szerokim zakresie misji, w celu dodatkowego wsparcia żołnierzy biorących udział w ofensywnych działaniach wojennych” - wyjaśnił Alexander.
Próby przeprowadzono w Palmdale, w stanie Kalifornia, w zakładzie Air Force Plant 42.
Fotografie MQ-1C ER w wysokiej rozdzielczości udostępniono uprawnionym serwisom prasowym znajdującym się na liście kontaktów GA-ASI.
GA-ASI
Spółka General Atomics Aeronautical Systems, Inc. (GA-ASI), filia General Atomics, jest wiodącym twórcą i producentem sprawdzonych i godnych zaufania systemów bezzałogowych statków powietrznych (RPA ? Remotely Piloted Aircraft), radarów, systemów elektrooptycznych i innych systemów wykorzystywanych podczas misji, włącznie z linią bezzałogowych statków powietrznych Predator® i radarem wielomodowym Lynx®. Przy ponad pięciu milionach godzin lotu, statek powietrzny produkowany przez GA-ASI charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Wyposażono go w zintegrowany czujnik i systemy łączy danych, które są niezbędne w przypadku długich lotów i zapewniają świadomość sytuacyjną i szybkie uderzenie. Spółka jest również producentem szerokiej gamy stacji kontroli naziemnej i oprogramowania do sterowania czujnikami / analizy obrazu. Oferuje także szkolenia dla pilotów i usługi wsparcia, jak również opracowuje anteny wykonane z metamateriałów. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ga-asi.com.
Reaper, Predator i Lynx są zarejestrowanymi znakami towarowymi General Aeronautical Systems Inc.
Wersja źródłowa dostępna na stronie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20181008005592/en/
Źródło: General Atomics Aeronautical Systems, Inc.
KONTAKT:
General Atomics Aeronautical Systems, Inc.
Melissa Haynes
tel. +1 (858) 524-8108
e-mail: ASI-MediaRelations@ga-asi.com
Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 09.10.2018, 12:56 |
Źródło informacji | Business Wire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |