Newsletter

GA-ASI przeprowadziło kolejną fazę prób bezzałogowego statku latającego Gray Eagle Extended Range

09.10.2018, 12:56aktualizacja: 09.10.2018, 12:56

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SAN DIEGO--(BUSINESS WIRE) - Przedsiębiorstwo General Atomics Aeronautical Systems, Inc. (GA-ASI), we współpracy z amerykańską armią, przeprowadziło kolejną fazę prób (FOT&E) bezzałogowego statku powietrznego MQ-1C ER Gray Eagle Extended Range (o rozszerzonym zasięgu). Próby bezzałogowego systemu latającego (UAS) rozpoczęły się na początku czerwca, obejmując 644 godzin lotów testowych. Powodzenie prób bezzałogowego statku powietrznego MQ-1C ER otwiera furtkę do jego wstępnej eksploatacji przez Dowództwo Wywiadu i Bezpieczeństwa Sił Lądowych USA (INSCOM) oraz Dowództwo Operacji Specjalnych USA (SOCOM), a także jednostki Dowództwa Sił Lądowych USA (FORSCOM).

Niniejsza informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna wersja komunikatu dostępna jest pod adresem: https://www.businesswire.com/news/home/20181008005592/en/

„Spodziewaliśmy się, że powietrzny statek bezzałogowy Gray Eagle Extended Range osiągnie dobre wyniki w czasie prób i nie zawiedliśmy się - powiedział David R. Alexander, dyrektor działu systemów statków powietrznych w GA-ASI. - Kolejna faza prób uwidoczniła kluczowe zalety, jakie system MQ-1C ER ma do zaoferowania armii amerykańskiej, w tym znacznie zwiększoną długotrwałość lotu i udźwig, które będą przydatne w trakcie wykonywania przyszłych zadań, a także istotne usprawnienia w zakresie niezawodności i łatwości konserwacji systemu”.

Bezzałogowy statek powietrzny MQ-1C-ER przeleciał blisko 40 godz. w trakcie kluczowej próby, której wyniki znacznie przekroczyły nasze założenia w zakresie długotrwałości lotu. Żołnierze sprawdzili maksymalny zasięg statku MQ-1C-ER, aby zbadać jego przydatność do dalekosiężnych i długoterminowych misji zwiadowczych.

„Gray Eagle ER wyraźnie wykazuje możliwości wsparcia przyszłych sił zbrojnych. Zwiększyliśmy znacznie parametry udźwigu, umożliwiając wykorzystanie sprzętu w szerokim zakresie misji, w celu dodatkowego wsparcia żołnierzy biorących udział w ofensywnych działaniach wojennych” - wyjaśnił Alexander.

Próby przeprowadzono w Palmdale, w stanie Kalifornia, w zakładzie Air Force Plant 42.

Fotografie MQ-1C ER w wysokiej rozdzielczości udostępniono uprawnionym serwisom prasowym znajdującym się na liście kontaktów GA-ASI.

GA-ASI

Spółka General Atomics Aeronautical Systems, Inc. (GA-ASI), filia General Atomics, jest wiodącym twórcą i producentem sprawdzonych i godnych zaufania systemów bezzałogowych statków powietrznych (RPA ? Remotely Piloted Aircraft), radarów, systemów elektrooptycznych i innych systemów wykorzystywanych podczas misji, włącznie z linią bezzałogowych statków powietrznych Predator® i radarem wielomodowym Lynx®. Przy ponad pięciu milionach godzin lotu, statek powietrzny produkowany przez GA-ASI charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Wyposażono go w zintegrowany czujnik i systemy łączy danych, które są niezbędne w przypadku długich lotów i zapewniają świadomość sytuacyjną i szybkie uderzenie. Spółka jest również producentem szerokiej gamy stacji kontroli naziemnej i oprogramowania do sterowania czujnikami / analizy obrazu. Oferuje także szkolenia dla pilotów i usługi wsparcia, jak również opracowuje anteny wykonane z metamateriałów. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ga-asi.com.

Reaper, Predator i Lynx są zarejestrowanymi znakami towarowymi General Aeronautical Systems Inc.

Wersja źródłowa dostępna na stronie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20181008005592/en/

Źródło: General Atomics Aeronautical Systems, Inc.

KONTAKT:

General Atomics Aeronautical Systems, Inc.

Melissa Haynes

tel. +1 (858) 524-8108

e-mail: ASI-MediaRelations@ga-asi.com

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 09.10.2018, 12:56
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ