Newsletter

PAIH: 50 firm z rekomendacją do grantowego wsparcia ich ekspansji zagranicznej

07.08.2019, 12:36aktualizacja: 07.08.2019, 12:36

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

50 firm z sektora m.in. IT, spożywczego, kosmetycznego, budowlanego, ze wsparciem finansowym Polskiej Agencja Inwestycji i Handlu, ma szansę podbić rynki Norwegii, Rosji i Ukrainy - poinformowała PAIH. Maksymalna wartość grantu wynosi 200 tys. zł.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu od 2018 roku realizuje projekt Polskie Mosty Technologiczne (PMT). PAIH opublikowała listę wnioskodawców rekomendowanych do wsparcia. Do grona ponad 100 grantobiorców może dołączyć 50 przedsiębiorców.

Jak wyjaśniono, stawką w PMT jest grant o maksymalnej wartości 200 tys. zł w formule pomocy de minimis na opracowanie i wdrożenie strategii ekspansji zagranicznej poza Unię Europejską. Wsparcie mogą otrzymać MŚP, których oferta jest innowacyjna na danym rynku.

PMT składa się z etapu krajowego i zagranicznego. Nabór i pierwszą ocenę wniosków poprzedza seminarium informacyjne dla przedsiębiorców. Kolejnym krokiem są warsztaty nt. specyfiki rynku docelowego, tworzenia strategii ekspansji, którą grantobiorcy przetestują i wdrożą na rynku zagranicznym w asyście ekspertów PAIH i doradców zewnętrznych.

"Od maja 2018 roku PAIH zorganizowała sześć naborów do projektu. Polskie MŚP miały szansę aplikować o grant na ekspansję na takie rynki jak: USA, Kanada, Meksyk (I nabór, 2018 r.), Japonia, Chiny, Wietnam (II 2018 r.), ZEA, Kenia (III 2018 r.), Australia, Indie, Izrael (IV, 2019 r.), Norwegia, Rosja, Ukraina (V, 2019 r.) oraz Indonezja, Singapur i Korea Południowa (VI, 2019 r.)" - czytamy w komunikacie.

Etap zagraniczny, czyli m.in. udział w targach meblarskich w Kanadzie, mają za sobą zwycięzcy pierwszej rundy konkursowej. W drugim w tym roku naborze, na rynki Norwegii, Rosji i Ukrainy, PAIH przyjęła 83 wnioski. (PAP)

aop/ lgs/ je/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.08.2019, 12:36
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ