Newsletter

Deutsche Telekom zatwierdza chipset NB-IoT IVY8908A firmy UNISOC

27.08.2019, 18:50aktualizacja: 27.08.2019, 18:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Pomyślna walidacja utwierdza pozycję UNISOC jako lidera w branży NB-IoT.

SZANGHAJ, 27 sierpnia 2019 r. /PRNewswire/ -- Świat, w którym żyjemy, przechodzi przemiany pod względem danych, prędkości i technologii. Telefony, gadżety, urządzenia – wszystkie stają się coraz bardziej inteligentne ze względu na całodobową łączność. Internet rzeczy (z jęz. ang. Internet of Things, IoT) odgrywa znaczącą rolę we wdrażaniu wizji połączonej przyszłości w rzeczywistość. W ramach dążeń do przyspieszenia realizacji tej wizji koncern Deutsche Telekom niedawno zatwierdził chipset NB-IoT IVY8908A firmy UNISOC jako jedno z zalecanych rozwiązań NB-IoT.

Co sprawia, że jest to tak przełomowym wydarzeniem? Dlaczego chipset został okrzyknięty rewolucyjnym? Odpowiedzi na te pytania wymagają uprzedniego zrozumienia NB-IoT i różnicy, którą UNISOC wnosi przez wdrożenie IVY8908A.

Co to NB-IoT?

Wąskopasmowy internet rzeczy zwany powszechnie NB-IoT to technologia na bazie standardów niskiego zużycia energii na dużych obszarach (LPWA), która umożliwi wykorzystanie wielu nowych urządzeń i usług IoT na całym świecie. Rozwiązanie to optymalizuje zużycie energii, pojemność systemu i wydajność spektrum urządzeń użytkowników. Technologię obsługują wszystkie popularne chipsety mobilne i producenci sprzętu, a współpracuje ona z sieciami komórkowymi 2G, 3G i 4G. Rozwiązanie to wyciąga także korzyści z funkcji bezpieczeństwa i prywatności sieci mobilnych, w tym między innymi integralności danych, uwierzytelniania podmiotów i obsługi poufności tożsamości użytkownika.

Co IVY8908A firmy UNISOC wnosi na rynek?

Model IVY8908A firmy UNISOC to innowacyjny, wysoce zintegrowany pojedynczy chip z jednym trybem NB-IoT, który wyposażony jest w nadajnik-odbiornik RF, jednostkę centralną, modem, funkcje zarządzania energią, jednostki przechowywania danych ROM/RAM i nie tylko. Model IVY8908A obsługuje protokół 3GPP Release przy wąskopasmowym, niskim zużyciu energii, a także charakteryzuje się większą pojemnością i zasięgiem. Co więcej, rozwiązanie obejmuje szerokości 690~2200 MHz i może być dostosowane do krajowych i zagranicznych sieci operatorów. Dlatego też rozwiązanie idealnie sprawdza się w licznikach smart, urządzeniach rejestrujących i innych podobnych produktach.

Dlaczego certyfikat Deutsche Telekom ma tak duże znaczenie?

Koncern Deutsche Telekom to jedna z wiodących na świecie, zintegrowanych firm telekomunikacyjnych, która na dzień dzisiejszy obsługuje 178 milionów klientów usług mobilnych, 28 milionów klientów sieci stacjonarnych i 20 milionów linii dostępu do internetu. Przewodząc we wdrożeniu NB-IoT, koncern Deutsche Telekom już wdrożył sieci NB-IoT na rynku komercyjnym w 8 krajach w Europie i w Stanach Zjednoczonych.

Po pozyskaniu certyfikatu Deutsche Telekom rozwiązanie IVY8908A firmy UNISOC stało się jednym z najbardziej polecanych rozwiązań NB-IoT i zostało zintegrowane z IoT Solution Optimizer koncernu Deutsche Telekom.

Rozwiązanie IoT Solution Optimizer koncernu Deutsche Telekom to usługa sieciowa, która pomaga w modelowaniu i analizowaniu wydajności, niezawodności i zrównoważoności rozwiązań IoT zaprojektowanych z myślą o konkretnych warunkach zastosowania. Rozwiązanie wspiera klientów w opracowywaniu większej liczby gotowych biznesowych rozwiązań IoT. Przyjęcie IVY8908A w IoT Solution Optimizer firmy Deutsche Telekom zapewnia klientom więcej możliwości realizacji dojrzałych produktów IoT.

Choć na pełne konsekwencje obwieszczenia trzeba będzie jeszcze poczekać, to konkretne kroki czynione przez największych graczy na rynku telekomunikacji w kierunku realizacji wizji ściśle połączonego świata bazującego na technologii są ekscytujące. Wraz z coraz większą liczbą graczy na rynku przygotowujących się do wdrożenia przełomowych rozwiązań IoT z pewnością dostrzeżemy coraz więcej innowacji. Podnoszący się poziom możliwości inżynierii produktu będzie kształtował technologie jutra i napędzał popularność urządzeń IoT w najbliższej dekadzie.

Źródło: UNISOC

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.08.2019, 18:50
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ