Newsletter

Nauka i technologie

Perspektywy w sektorze ochrony środowiska? 42 ekspertów komentuje

06.04.2020, 12:39aktualizacja: 06.04.2020, 12:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Jaka energia będzie nas napędzać? Z czym mierzy się sektor komunalny? W jakiej kondycji jest polska przyroda i jak wstrzymać negatywne trendy? Redakcja internetowego dziennika Teraz Środowisko zapytała specjalistów o stan branż, w których działają. Efekt? Wielogłos pozwalający zobaczyć powiązania i perspektywy w polskim sektorze ochrony środowiska.

Przeciętny Polak wytwarza 330 kg odpadów rocznie, łącznie frakcji energetycznej produkujemy nawet 6 mln ton, odpadów przemysłowych aż 113,8 mln ton, a rynek wciąż oczekuje na systemowe rozwiązania prawne. Polskie zasoby wodne są 3 razy mniejsze niż szacowana średnia UE, spółki wod-kan walczą o jej niemarnowanie, równocześnie poszukując ścieżek ku samowystarczalności energetycznej. Włączanie zielonej energii do miksu energetycznego spółek staje się częścią odpowiedzialności biznesu, wraz z dążeniem do realizacji postulatów gospodarki o obiegu zamkniętym… To tylko impresje z jubileuszowego wydania „Ochrona środowiska w Polsce. Perspektywy najbliższych lat”.

„Tego co dzieje się obecnie, nie spodziewał się nikt. Wierzymy jednak, że moment kryzysu posłuży refleksji, nie tylko nad wartościami rodzinnymi, ale i środowiskowymi. Przyroda, człowiek i biznes to system naczyń połączonych. Nasza redakcja dzieli się efektem wielotygodniowych prac, zachęcając do twórczego spędzenia czasu w domach” – mówi Marta Wierzbowska-Kujda, redaktor naczelna Teraz Środowisko, zachęcając do lektury. Publikacja jest dostępna bezpłatnie na stronie www.teraz-srodowisko.pl.

Ponad 8 tys. opublikowanych artykułów, 320 wypowiedzi ekspertów na wyłączność, 4 tys. aktów prawnych, a do tego aktualne oferty pracy i wydarzenia branżowe. To bilans redakcji Teraz Środowisko, która w ciągu 5 lat stworzyła jedno z najważniejszych polskich mediów z zakresu ochrony środowiska. Z okazji jubileuszu, redakcja zwróciła się z pytaniami do czołowych przedstawicieli sektora, tworząc publikację przedstawiającą status quo i perspektywy rozwoju poszczególnych branż. Na ile tytułowe perspektywy zyskają, a na ile stracą na znaczeniu po epidemii? Warto pochylić się nad tymi myślami TERAZ.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 06.04.2020, 12:39
Źródło informacji Cogiterra
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii