Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Przewoźnik poinformował, że w tym celu zmodyfikowany został algorytm przydzielania miejsc w systemie sprzedaży biletów PKP Intercity. Teraz w pierwszej kolejności w wagonie lub pociągu rezerwowane są skrajne miejsca w kolejnych przedziałach. Po zajęciu tych miejsc dopełniane są kolejne przedziały. W efekcie podróżni będą rozmieszczani w miarę równomiernie we wszystkich wagonach.
Nowy sposób przydzielania miejsc obowiązuje na połączenia, które są realizowane od 18 września tego roku, jednak rozwiązanie to będzie w pełni widoczne od 18 października, co ma związek z 30-dniowym okresem przedsprzedaży na przejazdy w relacjach krajowych.
Przewoźnik przypomina, że system sprzedaży PKP Intercity był w ostatnich latach wielokrotnie modyfikowany i aktualizowany. Od 5 sierpnia br. pasażerowie łatwiej mogą zwrócić lub wymienić bilety kupione w systemie e-IC. Dotychczas obowiązujące 15 minut na zakup i zwrot oraz 30 minut na wymianę biletu zostały skrócone do 5 minut przed odjazdem pociągu (z wyjątkiem sprzedaży niektórych biletów w komunikacji międzynarodowej - wagony sypialne i z miejscami do leżenia; a także zwrotów biletów w komunikacji międzynarodowej).
"Komfort planowania podróży zwiększyło także wprowadzenie w maju 2019 r. funkcji koszyka zakupowego, który umożliwia zakup wielu biletów w czasie jednej sesji zakupowej oraz wprowadzonej w listopadzie 2019 r. graficznej rezerwacji miejsc, dzięki której pasażerowie elektrycznych zespołów trakcyjnych Pendolino, Flirt i Pesa DART zyskali możliwość łatwego wyboru miejsc na mapie pociągu, w którym planują podróż" - czytamy w komunikacie.(PAP)
autor: Łukasz Pawłowski
pif/ pad/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 30.09.2020, 13:42 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |