Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Nagroda w wysokości 5.000 euro dla twórców najlepszego projektu.
Wszystkie projekty będą oceniane pod kątem możliwości ich wdrożenia.
BOLONIA, Włochy, 4 listopada 2020 r. /PRNewswire/ -- Nadchodzi „Alfathon”, pierwszy, w pełni cyfrowy hackathon przygotowany przez Alfasigma, włoską spółkę należącą do grona najważniejszych graczy runku farmaceutycznego, we współpracy z Uniwersytetem w Modenie oraz Reggio Emilia i Uniwersytetem Bolońskim. Zgłoszenia do obejmującego trzy wyzwania hackathonu można przesyłać w terminie od 3 do 30 listopada.
Zwycięski projekt zostanie uhonorowany nagrodą główną w wysokości 5.000 euro w marcu 2021 r. Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród wszystkich uczestników, którzy przedstawią technologicznie zaawansowane rozwiązania dotyczące badań i rozwoju w dziedzinie farmaceutyki, mogące przyczynić się w największym stopniu do poprawy zdrowia pacjenta.
Uczestnicy hackathonu będą musieli przedstawić studium wykonalności projektu, innowacyjną koncepcję oraz plan wdrożenia, które Alfasigma podda ocenie pod kątem możliwości realizacji.
Konkurs obejmuje trzy obszary tematyczne.
Pierwszy dotyczy opracowania postaci farmaceutycznej leku o odmiennym sposobie uwalniania substancji czynnych. Celem tego zadania będzie opracowanie systemu nośników dla leków „doustnych” należących do grupy leków „wysokocząsteczkowych” ze szczególnym uwzględnienie protein lub peptydów bądź proteinowych substancji czynnych.
Drugi obszar tematyczny dotyczy opracowania oprogramowania/infrastruktury sprzętowej służącej do kontrolowania encefalopatii wątrobowej. Celem szczegółowym tego zadania będzie opracowanie narzędzia – urządzenia, aplikacji lub innego rozwiązania – prostego, skutecznego i intuicyjnego w użyciu, umożliwiającego kontrolowanie rozwoju choroby oraz poprawiającego jakość życia pacjenta cierpiącego na to schorzenie.
W ramach trzeciego zadania uczestnicy konkursu muszą przygotować projekt pod hasłem „farmaceuta bliski pacjentowi”. Ostatnie kilka lat zaowocowało przekształceniem branży farmaceutycznej w centrum konsultacji i porad zdrowotnych pierwszego kontaktu.
Celem tego zadania jest opracowanie studium wykonalności dla rozwiązań technologicznych, na przykład sprzętu, systemów, oprogramowania, aplikacji, urządzeń wyposażonych w specjalne oprogramowanie, które pozwolą farmaceucie na udzielanie porad pacjentom.
Udział w Alfathonie mogą wziąć osoby, które ukończyły co najmniej 18 lat. Zgłoszenia – które należy przesłać nie później niż do dnia 30 listopada 2020 r. za pośrednictwem platformy www.alfathon.com – mogą składać zarówno osoby indywidualne, jak i zespoły składające się z nie więcej niż 5 osób. Po rejestracji zgłoszenia uczestnicy konkursu zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w warsztatach eksperckich poświęconych poszczególnym zakresom tematycznym konkursu. W grudniu 2020 r. projekty zostaną przedłożone Komisji Konkursowej, która trzy najlepsze z nich zakwalifikuje do etapu końcowego.
Alfasigma
Alfasigma, jeden z głównych graczy na włoskim rynku farmaceutycznym, to spółka zajmująca się produkcją leków specjalistycznych dostępnych na receptę, leków dostępnych bez recepty, nutraceutyków i suplementów diety; ponadto, firma oferuje produkty stosowane w wielu dziedzinach podstawowej opieki zdrowotnej.
Spółka powstała w 2015 r. w wyniku fuzji spółki Alfa Wassermann i Sigma-Tau - dwóch włoskich firm farmaceutycznych o wieloletniej tradycji. Spółka Alfasigma przoduje na rynku międzynarodowym nie tylko pod względem liczby oferowanych produktów, ale także wielości spółek zależnych i powiązanych, a także szerokiej sieci dystrybutorów gwarantujących jej obecność na wszystkich pięciu kontynentach i w niemal 90 państwach świata. Obecnie, w skali światowej, Alfasigma zatrudnia ponad 3000 pracowników, z których połowa zajmuje się sprzedażą i pracuje we Włoszech, w pięciu różnych oddziałach spółki: zarząd spółki mieści się w Bolonii, w Mediolanie mieści się siedziba główna nadzorująca działalność oddziałów międzynarodowych, natomiast zakłady produkcyjne mieszczą się w mieście Pomezia (w prowincji Rzym), Alanno (Pescara) i Sermoneta (Latina). W Bolonii i Pomezii mieszczą się również laboratoria badawczo-rozwojowe. Oprócz zakładów włoskich, Alfasigma posiada również dwa zagraniczne zakłady produkcyjne – jeden w Hiszpanii, w mieście Tortosa, drugi w USA, w położonym w stanie Louisiana mieście Shreveport.
We Włoszech, spółka zajmuje się przede wszystkim produkcją leków specjalistycznych dostępnych na receptę, leków dostępnych bez recepty, nutraceutyków i suplementów diety; ponadto, oferuje również produkty stosowane w wielu dziedzinach podstawowej opieki zdrowotnej. Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy do odwiedzenia strony www.alfasigma.com. Alfasigma – z pasji do leków.
Strona firmy: www.alfasigma.com.
Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1325576/Alfasigma_Logo.jpg
Źródło: Alfasigma
KONTAKT:
Kontakt dla Mediów:
Biagio Oppi
Szef Działu Komunikacji Korporacyjnej i Kontaktów z Mediami
tel. +39 338 6352349
e-mail: biagio.oppi@alfasigma.com.
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 04.11.2020, 08:16 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wigilijne stoły w Polsce. Opowieść o warzywach, które tworzą świąteczną magię
Wigilijny wieczór to nie tylko czas spotkań rodzinnych, ale także moment, kiedy polskie domy zapełniają się zapachami tradycyjnych potraw. Od wieków, mimo ograniczonego dostępu do świeżych warzyw w zimie, nasze babcie i prababcie potrafiły wykorzystać to, co dostępne - kiszonki, susze, przechowywane w piwnicach korzenie - tworząc z nich wyjątkowe dania, które do dziś są symbolem polskiej Wigilii.- 23.12.2024, 09:55
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Brandmates
-
Bez imienia, bez twarzy, z wielką misją - nowy projekt w sieci
W polskim internecie pojawiła się nowa, anonimowa postać, która działa w cieniu, ale z jasnym celem - szerzenie dobra w wyjątkowy sposób. Nie szuka rozgłosu, ale jej działania mogą zmienić to, jak patrzymy na wsparcie i empatię. Czy internet jest gotowy na coś takiego?- 19.12.2024, 13:16
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Biuro Prasowe kampanii „Dobro nie potrzebuje twarzy”
-
Image
Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”: każdy powinien mieć łatwy dostęp do apteki PAP
Według danych Rejestru Aptek i GUS około 1,8 mln Polaków nie ma dostępu do apteki w swojej gminie. Dlatego Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” zachęca do międzyśrodowiskowego dialogu z myślą o pacjentach – to główny wniosek konferencji pt. „Apteka dla Pacjenta - nierówny dostęp do leków i opieki farmaceutycznej w samorządach. Jeden problem - wiele perspektyw”.- 19.12.2024, 11:29
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom