Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zbliża się koniec prac remontowych przy przebudowie Parku Ludowego w Lublinie - w ostatniej fazie projektu Budimex zamontował na drzewach budki dla ptaków. Schronienie znajdą tu m.in. kowaliki, szpaki, pełzacze, sikory, dzięcioły, muchołówki i wróble. Domki wykonała młodzież z małopolskiego Stowarzyszenia Siemacha. Budimex jest patronem pracowni stolarskiej w tej organizacji.
„Cieszymy się, że firma Budimex wspiera działania naszego Stowarzyszenia. Jednocześnie jesteśmy dumni z tego, że nasz partner realizuje swoje inwestycje z poszanowaniem środowiska naturalnego i otoczenia społecznego. Cieszymy się, że budki - mały akcent naszej współpracy - powędrują w dobre miejsce. Pierwsze domki zostały wysłane do Lublina” – mówi Justyna Łukawska, koordynator ze Stowarzyszenia.
W ramach proekologicznej współpracy powstanie łącznie 50 budek lęgowych. 30 z nich to domki dla jerzyków – niedużych i bardzo pożytecznych ptaków, które dziennie zjadają do 3 tys. komarów. Budki zostaną zamontowane na wiosnę na elewacji osiedli Budimeksu w Krakowie i Wrocławiu.
Pomysł zamontowania domków dla ptaków stanowi jedno z założeń nowego programu „Budimex dla natury”. Projekt zakłada m.in. korzystanie z energii odnawialnej i redukcję CO2 w trakcie realizacji inwestycji.
„Sektor budowlany odpowiada za prawie połowę światowego wydobycia surowców i za jedną trzecią globalnej emisji dwutlenku węgla. Celem naszego projektu +Budimex dla natury+ jest stworzenie planu społecznego, łączącego działania CSR, które są realizowane na rzecz ochrony środowiska i klimatu. W latach 2021-2022 zamierzamy mocno skupić się na rozwiązaniach, które przyniosą korzyści naturze i otoczeniu” – tłumaczy Cezary Mączka, członek Zarządu Budimeksu SA, dyrektor Pionu Zarządzania Zasobami Ludzkimi.
Korzyści projektu „Budimex dla natury” jest wiele – nie tylko środowiskowych, ale i rozwojowych. Generowanie mniejszej ilości odpadów, zmniejszenie emisji CO2 do środowiska i eksploatacji ekosystemu to kierunek, w którym zmierza generalny wykonawca. Dlatego już teraz na placach budowy Budimeksu coraz częściej montuje się panele solarne do zasilania zaplecza inwestycji oraz ponownie wykorzystuje poszczególne surowce, materiały i produkty do realizacji kolejnych projektów.
Budimex to firma z ponad 50-letnią tradycją oraz lider polskiego rynku budowlanego. Zatrudnia blisko 8000 specjalistów. Profil jej działalności obejmuje realizację projektów z zakresu infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej i hydrotechniki, budownictwa ogólnego, energetyki i przemysłu. Budimex jest również obecny w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Działa nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiej GPW. Budimex znajduje się również w zestawieniu spółek odpowiedzialnych społecznie WIG-ESG (zastąpił RESPECT Index, w którym Budimex był nieprzerwanie od 2011 roku).
Inwestorem strategicznym Budimeksu jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. Grupa Budimex współpracuje rocznie z 17 tys. kontrahentów. W jej skład wchodzą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków i FBSerwis.
Budimex jest jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.
#BudimexDlaNatury #Lublin
KONTAKT:
Michał Wrzosek
Rzecznik prasowy
tel. (22) 62 36 164
tel. kom. 512 478 522
e-mail: michal.wrzosek@budimex.pl
Źródło informacji: Budimex SA
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 06.11.2020, 13:42 |
Źródło informacji | Budimex SA |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE