Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Jak potwierdza na swoim twitterze lek. Tomasz Zieliński (@tomziel1) - wiceprezes Polskiej Izby Informatyki Medycznej - to rozwiązanie szczególnie przyśpieszy pracę pielęgniarek obsługujących proces szczepień. W praktyce pracownicy medyczni, korzystający z KS-EDM Suite, nie muszą już dwukrotnie wypełniać formularza kwalifikacji pacjenta. Mogą to zrobić wyłącznie za pośrednictwem systemu gabinetowego, z którego korzystają na co dzień. Oszczędność czasu, nie sprowadza się jednak tylko do ograniczenia ilości formularzy do wypełnienia. Łatwiejsze jest również samo wprowadzanie danych pacjenta, ponieważ informacje w karcie szczepienia są automatycznie uzupełniane z systemu placówki. Program podpowie również nazwę szczepionki oraz dawkę w przypadku kolejnej wizyty. Z kolei informacje o nowych pacjentach będzie trzeba wprowadzić tylko raz, i zweryfikować ich poprawność przy szczepieniu drugą dawką. Co ważne, za pośrednictwem KS-EDM Suite informacje o przeprowadzonym szczepieniu wraz z opisem kwalifikacji zostaną bezpośrednio przesłane do centralnego systemu eZdrowia (P1). Dzięki temu te dane będą dostępne także dla innych placówek. Do czasu udostępniania przez Centrum eZdrowia (CEZ) pełnej możliwości integracji z eRejestracją, pracownik medyczny poza własnym systemem gabinetowym, będzie musiał jedynie zarejestrować szczepienie. Niedługo ma jednak pojawić się interface, który umożliwi uruchomienie także taj funkcjonalności bezpośrednio w oprogramowaniu placówek medycznych.
Wymiana EDM obowiązkowa od lipca
Realizacja szczepień w oparciu o mechanizm wymiany EDM, to ważny krok na drodze do upowszechniania Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Przychodnie, gabinety i szpitale, mają bowiem szansę nie tylko usprawnić swoją pracę, ale także poznać jak w praktyce działa wymiana EDM. To ważne ponieważ zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, już od 1 lipca wymiana Elektronicznej Dokumentacji Medycznej pomiędzy placówkami będzie obowiązkowa dla wszystkich podmiotów. Pozostaje więc zaledwie kilka miesięcy aby wdrożyć odpowiednie rozwiązania oraz poznać jak działają.
Więcej na temat EDM znajdziecie Państwo na stronie edm.kamsoft.pl.
KONTAKT:
Przemysław Gogola
tel. +48 728 432 673
e-mail: pgogola@kamsoft.pl
KAMSOFT SA
Źródło informacji: KAMSOFT SA
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 09.03.2021, 08:30 |
Źródło informacji | KAMSOFT SA |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei