Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Atutem konferencji jest zgromadzenie znakomitych autorytetów. Wezmą w niej udział wybitni naukowcy, specjaliści poszczególnych dziedzin medycyny, światowej klasy eksperci, decydenci kształtujący system opieki zdrowotnej w Polsce, przedstawiciele największych globalnych firm farmaceutycznych, przedstawiciele organizacji pacjenckich oraz reprezentanci kluczowych organizacji sektora zdrowotnego, czyli osoby reprezentujące różne obszary związane z ochroną zdrowia. Różne osoby i różne obszary – jak się często podkreśla – mające wykluczające się oczekiwania. Tymczasem ambicją organizatora konferencji Wydawnictwa Termedia jest pokazanie, że są elementy wspólnych poglądów a to stwarza szansę na wypracowanie rozwiązań, które mogą okazać się ożywcze dla organizacji systemu ochrony zdrowia w Polsce. I co najważniejsze, poprawy wyników leczenia.
Dominującą formą wymiany zdań będzie debata, podsumowana listą wspólnych postulatów i rozbieżności. Konferencja będzie również przestrzenią do prezentacji raportów.
Nazwiska uczestników mówią same za siebie. Na liście zaproszonych jest m.in. Maciej Miłkowski, Roman Topór-Mądry, Filip Nowak, Marcin Czech i Małgorzata Gałązka-Sobotka, czyli można powiedzieć - znawcy i twórcy systemu ochrony zdrowia. Po drugiej stronie stołu zasiądą eksperci medycyny – m.in. Agnieszka Mastalerz-Migas, Teresa Jackowska, Jarosław Reguła, Agnieszka Słowik, Ryszard Gellert. Swój głos będzie miał przemysł farmaceutyczny i najważniejsi – pacjenci, reprezentowani przez Bartłomieja Chmielowca rzecznika praw pacjenta oraz przedstawicieli organizacji skupiających pacjentów np. Koalicja Pacjentów Onkologicznych.
Kierunki debaty zostaną nakreślone w trakcie Sesji Inauguracyjnej, której mottem są „Wyzwania i priorytety na 2023 rok”. Kolejne sesje to tematy i pytania, które będą dominować w 2023 roku, m.in. „Dlaczego prawidłowa realizacja szczepień powinna być priorytetem dla Polski?”, „Choroby autoimmunologiczne – dlaczego oczekujemy opieki personalizowanej?” czy „Dokąd zmierzasz neurologio?”
Wydarzenie odbędzie się w formie stacjonarnej już po raz dwunasty, w Zamku Królewskim w Warszawie. Sesje odbędą się w trzech salach: Wielkiej, Koncertowej i Kinowej. Wszystkie debaty, wykłady i prezentacje zostaną również zarejestrowane. Relacja online na żywo będzie dostępna na stronie internetowej wydarzenia.
W ramach konferencji, podczas uroczystej gali, po raz 22. wręczone zostaną statuetki Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny – prestiżowe odznaczenia dla osób oraz podmiotów, które odniosły sukces w ochronie zdrowia. Kandydatów zgłaszały organizacje społeczne, zawodowe, związki pracodawców, a także osoby indywidualne. Ostatecznie Kapituła Konkursu przedstawiła zwycięzców, Ludzi Roku 2002 w medycynie.
Tytułem Ambasadora Zdrowia uhonorowana została Agata Kornhauser-Duda, pierwsza dama RP.
Osobowością Medyczną Roku ogłoszono dr. n. przyr. Andrzeja Mądralę, członka rady Pracodawców RP i prezesa Pracodawców Medycyny Prywatnej.
Kim są kolejni bohaterowie ubiegłego roku w polskiej medycynie i ochronie zdrowia?
Menedżer Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – placówki publiczne
Zwycięzca:
Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze
Wyróżnienie:
Magdalena Joanna Borkowska, dyrektor Białostockiego Centrum Onkologii,
dr n. o zdrowiu Barbara Stawarz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu,
dr n. o zdrowiu Marcin Sygut, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie.
Menedżer Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – placówki prywatne
Zwycięzca:
Jakub Swadźba, prezes DIAGNOSTYKA sp. z o.o.
Wyróżnienie:
Beata Drzazga, prezes BetaMed SA,
Andrzej Marian Sokołowski, prezes Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych.
Lider Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital
Zwycięzca:
Szpital Specjalistyczny w Brzozowie
Wyróżnienie:
Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa w Białymstoku,
Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza–Radeckiego we Wrocławiu,
Oddział Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Andrzeja Mieleckiego.
Lider Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – zdrowie publiczne
Zwycięzca:
Uczelnia Łazarskiego
Wyróżnienie:
Krajowe Centrum ds. AIDS.
Lider Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – działalność edukacyjna
Zwycięzca:
Gilead Sciences Poland sp. z o.o
Wyróżnienie:
Naukowa Fundacja Polpharmy,
Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego,
Fundacja Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych.
Lider Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – działalność charytatywna
Zwycięzca:
Stowarzyszenie Hospicjum Łódzkie
Wyróżnienie:
Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”,
Fundacja Nie Widać Po Mnie.
Lider Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – media i PR
Zwycięzca:
Anna Zimny-Zając, redaktor naczelna Medonet.pl
Wyróżnienie:
Magdalena Gudowska oraz Patrycja Rzucidło-Zając, założycielki agencji Beats4Health,
Anna Kaczmarek, redaktor naczelna Sektora Zdrowie w Grupie NaTemat,
Łukasz Waligórski, redaktor naczelny portalu i magazynu MGR.FARM,
Klara Klinger, dziennikarka Dziennika Gazety Prawnej.
Ambasador Zdrowia
Agata Kornhauser-Duda, pierwsza dama RP.
Osobowość Medyczna Roku
dr n. przyr. Andrzej Mądrala, członek rady Pracodawców RP i prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej
Nagroda Specjalna „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”:
Agnieszka Leszczyńska, prezes firmy Angelini Pharma Polska,
Piotr Dębski, dyrektor zarządzający firmy Biogen Polska,
dr hab. n. med. Dominik Dytfeld, Katedra i Klinika Hematologii i Transplantologii Szpiku Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Źródło informacji: Termedia
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 12.01.2023, 10:08 |
Źródło informacji | Termedia |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
NCCN przyłącza się do światowych organizacji na rzecz walki z rakiem na pierwszym międzynarodowym spotkaniu szkoleniowo-mentorskim w sprawie planów leczenia onkologicznego
Stowarzyszenie National Comprehensive Cancer Network z siedzibą w USA znalazło się wśród przedstawicieli nawet 75 krajów biorących udział w Cancer Planners Forum w Genewie w Szwajcarii.- 14.05.2025, 13:46
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PR Newswire
-
Eksperci wskazują, że szczepienia ochronne dorosłych to sposób na zdrowsze i dłuższe życie PAP
Populacja w Europie szybko się starzeje, a osoby dorosłe, szczególnie po pięćdziesiątce są grupą narażoną na choroby zakaźnie i wywołane przez nie powikłania. Poprawę ich bezpieczeństwa ma zapewnić opracowywany w UE program szczepień ochronnych. Pierre Van Damme z Uniwersytetu w Antwerpii (Belgia) i prof. Paolo Bonanni z Uniwersytetu we Florencji (Włochy), założyciele Adult Immunization Board (AIB), mówią w rozmowie z PAP, jak i dlaczego powinno się zachęcać dorosłych do szczepień.- 14.05.2025, 09:11
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Diagnostyka onkologiczna nadal kuleje. Eksperci alarmują: „Rozwiązania potrzebne na wczoraj”
„Już po pierwszym miesiącu funkcjonowania Krajowej Sieci Onkologicznej widzimy konkretne bariery, szczególnie w obszarze diagnostyki. Ale wiemy też, co można i trzeba zmienić” - mówił prof. Piotr Rutkowski, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, otwierając konferencję online poświęconą najpilniejszym potrzebom systemowym. Brak możliwości rozliczania badań molekularnych z krwi w trybie ambulatoryjnym, niepełne rozpoznania w SOLO-3, przesadna biurokracja i zbyt długie ścieżki decyzyjne - to tylko niektóre z problemów wskazanych przez ekspertów. Kluczowe jest odblokowanie finansowania, uproszczenie procedur, wprowadzenie jednoczasowego skierowania na badania patomorfologiczne i molekularne (warunkowego) oraz przywrócenie akredytacji dla zakładów patomorfologii. „Nie możemy dłużej udawać, że diagnostyka molekularna to dodatek. To warunek skutecznej diagnostyki i leczenia” - podkreśli wielokrotnie eksperci.- 13.05.2025, 16:17
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Polskie Towarzystwo Onkologiczne
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ