Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa zacieśnia współpracę ze swoim wieloletnim partnerem biznesowym, firmą GE, z którą od ponad dwóch dekad realizuje wspólne projekty nie tylko w zakresie lotnictwa, ale także energetyki.
„Dla Instytutu to jest bardzo ważny moment. Z jednej strony jesteśmy zadowoleni, że pomimo restrukturyzacji u naszego strategicznego partnera - GE udaje nam się kontynuować owocną dla obu stron współpracę w obszarze energetyki zawodowej, z drugiej strony mamy niesamowitą szansę dzięki rozwojowi współpracy w istotnych obszarach, jakimi są energetyka oparta na źródłach odnawialnych, a w przyszłości być może energetyka jądrowa. To kolejny ważny krok w konsekwentnej realizacji strategii Instytutu i naszych założeń dotyczących rozwoju naszych badań” - mówi Paweł Stężycki, dyrektor Łukasiewicz - Instytutu Lotnictwa.
Korzyści ze współpracy dostrzega także firma GE Power:
„Podpisana umowa pozwala nam kontynuować i rozwijać w sektorze energetyki model współpracy stworzony 23 lata temu. Wspólnie z Łukasiewicz - Instytutem Lotnictwa w oparciu o rozbudowywaną bazę laboratoryjną oraz zespoły inżynieryjne, realizujemy projekty wspierające transformację energetyczną na poziomie lokalnym, jak i globalnym. Otwierając nowy rozdział tej współpracy, jestem przekonany, że kolejne lata przyniosą sukcesy oraz dalszy wzrost kompetencji naszego centrum” - podkreśla Michał Małecki, wiceprezes zarządu GE Power Poland.
Rozwój wspólnego centrum badawczego
Na podstawie umowy w strukturze Instytutu została utworzona nowa jednostka organizacyjna: Centrum Technologii Energetycznych, której zadaniem będzie świadczenie usług badawczo-rozwojowych na rzecz GE Power.
„Umowa, którą zawarliśmy, daje nam nowe możliwości w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań w przemyśle energetycznym przy wykorzystaniu umiejętności naszych inżynierów i naukowców. Są to dla nas nowe możliwości współpracy partnerskiej i rozwoju, co czyni nas silnym graczem na arenie międzynarodowej” - zapewnia Daniel Jaworski, dyrektor Centrum Technologii Energetycznych w Łukasiewicz - Instytucie Lotnictwa.
Działalność nowego centrum będzie się skupiać głównie wokół obszarów inżynierskich: projektowania, produkowania, analizy i serwisowania części turbin gazowych dużej mocy oraz turbin wiatrowych. Jednym z głównym zadań tej jednostki organizacyjnej będzie wdrożenie nowej ery energetyki, która będzie budować czystszą przyszłość.
Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa
Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: Boeing, GE, Airbus czy Pratt&Whitney, oraz instytucjami z branży kosmicznej, w tym z Europejską Agencją Kosmiczną. Strategicznymi obszarami badawczymi Instytutu są technologie lotnicze, kosmiczne oraz bezzałogowe. Prowadzone są tutaj także badania i usługi dla przemysłu krajowego i zagranicznego w zakresie technologii materiałowych, kompozytowych, przyrostowych, teledetekcyjnych, energetycznych oraz wydobywczych.
KONTAKT:
Joanna Pieniążek
Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa
e-mail: joanna.pieniazek@ilot.lukasiewicz.gov.pl
Źródło informacji: Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 14.03.2023, 12:01 |
Źródło informacji | Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
PLL LOT rozszerzają swoją obecność na lotniskach regionalnych, łącząc Kraków z Paryżem-Orly
• Polskie Linie Lotnicze LOT połączą bezpośrednimi rejsami Kraków i Paryż-Orly (ORY).
• Inauguracyjny rejs został zaplanowany na 31 marca 2025 roku.
• Połączenie z Kraków Airport będzie realizowane każdego dnia tygodnia, przez cały rok.
• Otwarcie nowej trasy jest potwierdzeniem planów narodowego przewoźnika na rozwój siatki połączeń również na lotniskach regionalnych.- 21.01.2025, 16:30
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PLL LOT
-
Image
Rok 2024 był pomyślny dla międzynarodowej działalności Yutong Bus, przynosząc dalszy rozwój innowacji
Firma odnotowała przełom, a całkowita roczna wielkość sprzedaży osiągnęła 46 918 sztuk, co oznacza wzrost o 28,48% rok do roku.- 21.01.2025, 12:58
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Razem dla życia - Unum i Karol Bączkowski łączą siły
Unum ogłasza współpracę z Karolem Bączkowskim, doświadczonym ratownikiem medycznym. W ramach partnerstwa firma przeszkoli swoich pracowników i agentów z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Spółka została partnerem wydania „Książki o pierwszej pomocy napisanej przez życie” autorstwa Karola Bączkowskiego.- 21.01.2025, 11:56
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Unum Życie TUiR S.A.