Pobierz materiał i Publikuj za darmo
![Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej](/sites/default/files/styles/open_article_750/public/attachments/202308/DOC.20230830.46193692.WRZESIEN-plansza.jpg?itok=BTeUvdhZ)
Narodowy Instytut Onkologii – Państwowy Instytut Badawczy, im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.
Zgodnie z danymi Krajowego Rejestru Nowotworów rocznie odnotowujemy ok. 73 530 zachorowań na nowotwory u kobiet, z czego ponad 37% stanowią nowotwory kobiece, a same nowotwory ginekologiczne ok. 14%. Ponad 13 500 kobiet umiera co roku na nowotwory kobiece z czego połowa, ok. 6 600, na same nowotwory ginekologiczne.
W świetle tych liczb i korzystając z faktu, że wrzesień jest w przestrzeni publicznej uznany za miesiąc, w którym zwracamy szczególną uwagę na nowotwory ginekologiczne, Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej wraz ze Stowarzyszeniem Kobiet Onkologii Polskiej RAK MISJA postanowiło podjąć działania które umożliwią większe dotarcie z powyższym tematem zarówno do pacjentek, ich rodzin, potencjalnych pacjentek jak i decydentów w opiece zdrowotnej.
Już 2 września, o godz. 10.30 w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie, w gronie menadżerów i lekarzy, konsultantów wojewódzkich i krajowych, dyrektorów szpitali, przedstawicieli MZ i AOTMiT, podsumowane zostaną dotychczasowe sukcesy w diagnostyce i leczeniu nowotworów kobiecych. Uczestnicy zastanowią się wspólnie nad wyzwaniami, jakie stawia przed nami wzrost zachorowalności na te nowotwory.
Spotkanie będzie dostępne pod adresem: www.live.medicalartgroup.pl/wrzesien2023/
Jeżeli są Państwo zainteresowani udziałem w konferencji prosimy o kontakt mailowy: sekretariat@ptgo.pl
PROGAM SPOTKANIA:
Prowadzenie: Aleksandra Kurowska „Co w zdrowiu ?”
10.30- 10.35 - Otwarcie konferencji: prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Sawicki - prezes PTGO, dr n. med. Anna Dańska - Bidzińska – prezes RAK MISJA, prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński – konsultant krajowy ds. ginekologii onkologicznej.
10.35- 10.50 - Epidemiologia nowotworów kobiecych– prognozy. dr hab. n. med. Joanna Didkowska.
10:50- 11.10 - Ginekologia onkologiczna 2023 okiem Eksperta. prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński – konsultant krajowy ds. Ginekologii onkologicznej.
11:10- 11.30 - Ginekologia onkologiczna 2023 okiem menadżera. minister Maciej Miłkowski.
11:30 – 11:45 – „Po pierwsze PROFILAKTYKA”. posłanka Barbara Dziuk.
11:45 – 12.00 - Krajowa Sieć Onkologiczna – perspektywy rozwoju ginekologii onkologicznej w KSO. prof. dr hab. n. med. Adam Maciejczyk.
12.00 – 12.30. - dyskusja/ pytania od dziennikarzy
12:30 – 13.00 przerwa
13:00 – 14.30 Panel dyskusyjny; chora z nowotworem ginekologicznym w koordynowanej opiece podstawowej – współpraca specjalisty z lekarzem pierwszego kontaktu w zakresie follow-up kobiet z nowotworami ginekologicznymi.
Moderacja: dr Artur Prusaczyk
ORGANIZATOR:
Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej
PARTNERZY STRATEGICZNI PROJEKTU:
Stowarzyszenie Kobiet Onkologii Polskiej RAKMISJA
Stowarzyszenie IFIC Polska
PATRONAT:
krajowy konsultant ds. ginekologii onkologicznej, prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński
Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie
PATRONI MEDIALNI:
POLSKA AGENCJA PRASOWA (PAP), CO W ZDROWIU.PL
Źródło informacji: Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 30.08.2023, 11:13 |
Źródło informacji | Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Prezes Fundacji Udaru Mózgu: kompleksowo wspieramy pacjentów po udarze PAP
Osoby, które przeszły udar mózgu, oraz ich rodziny mogą liczyć na nasze wsparcie – zarówno w zakresie organizacji leczenia i rehabilitacji, jak i w walce o systemowe zmiany w opiece nad pacjentami – przekazał dr Włodzimierz Dłużyński, prezes Fundacji Udaru Mózgu. Podkreślił, że kluczowe jest stworzenie kompleksowego modelu opieki nad osobami po udarze.- 12.02.2025, 12:28
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Zaczynasz od nowa? Zacznij od Maczfit
- 11.02.2025, 14:40
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Maczfit
-
Image
Piąta przyczyna zgonów w 2040 roku? Odnotowuje się prawie 100 tysięcy zgonów rocznie z powodu przewlekłej choroby nerek
Już dzisiaj w Polsce na przewlekłą chorobę nerek cierpi ponad 4,5 miliona osób. Z roku na rok, liczba pacjentów rośnie. Według najnowszych prognoz wzrost może wynieść nawet 160%, plasując przewlekłą chorobę nerek już na piątym miejscu przyczyny zgonów w 2040 roku. Aktualnie rocznie umiera około 100 tys. pacjentów nefrologicznych, czyli tyle samo, ile jest śmiertelnych zgonów onkologicznych.- 11.02.2025, 09:30
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Fundacja Nadzieja dla Zdrowia
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ