Pobierz materiał i Publikuj za darmo
PEKIN, 4 grudnia 2023 r. /PRNewswire/ - W dniu 26 listopada w Fangchenggang w Regionie Autonomicznym Guangxi Zhuang w Chinach odbyło się Trzecie Międzynarodowe Forum Innowacji i Współpracy Medycznej. Konferencja, odbywająca się pod hasłem „Zacieśnianie współpracy i promocji medycyny, kształtowanie przyszłości zdrowia dla ludzkości”, zgromadziła ponad 400 uczestników, w tym przedstawicieli branży medycznej i zdrowotnej, ekspertów branżowych oraz reprezentantów firm i organizacji z sektora ochrony zdrowia i medycyny. Uczestnicy przybyli z państw członkowskich Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SCO) i krajów ASEAN, czym przyczynili się do dynamicznej wymiany pomysłów i współpracy.
Celem Forum będzie dalsza poprawa zdywersyfikowanych, zintegrowanych i zrównoważonych regionalnych ram współpracy, umacniając jego rolę jako platformy komunikacji i interakcji między krajami zaangażowanymi w chińską Inicjatywę Pasa i Szlaku, jak również państwami członkowskimi SCO. Wykorzystując potencjał SCO i ASEAN, dąży do poszerzenia światowych innowacyjnych rozwiązań medycznych i współpracy, optymalizacji alokacji zasobów medycznych i podwyższenia globalnego standardu opieki zdrowotnej. Tym sposobem osoby ze wszystkich środowisk uzyskają dostęp do przystępnych cenowo najwyższej jakości usług opieki zdrowotnej zgodnych z międzynarodowymi standardami.
Cui Li, wiceprzewodniczący Komisji Dobrosąsiedztwa, Przyjaźni i Współpracy (GNFCC) SCO, podkreślił, że forum stało się kluczową płaszczyzną pozwalającą Chinom angażować się w humanitarną wymianę medyczną i innowacyjne projekty partnerskie z krajami SCO i ASEAN. GNFCC dokłada wszelkich starań, aby rozwijać współpracę w dziedzinie medycyny i opieki zdrowotnej między krajami członkowskimi SCO. Do jego celów należy przekazywanie wiedzy i doświadczenia związanego z międzynarodowymi otwartymi medycznymi strefami pilotażowymi, promowanie współpracy w branży farmaceutycznej i opieki zdrowotnej, usprawnianie wymiany informacji i wspólnych badań, prowadzenie szkoleń dla pracowników służby zdrowia oraz odgrywanie kluczowej roli w podnoszeniu jakości międzynarodowych inicjatyw w zakresie zdrowia i dobrostanu.
Na Forum zaplanowano ceremonię otwarcia, przemówienia inauguracyjne, warsztaty oraz uroczystość zamknięcia. Na inauguracyjnym posiedzeniu podpisano 25 umów projektowych, z których każda dotyczy współpracy między chińską prowincją lub miastem, m.in. Guangdong, Jiangsu, Pekinem i Szanghajem, a innym krajem, m.in. Węgrami, Kazachstanem, Indonezją, Tajlandią i Wietnamem. Wspomniane projekty koncentrowały się na produkcji farmaceutycznej, medycynie tradycyjnej, bezpieczeństwie żywności i zdrowiu żywieniowym, generując inwestycje o łącznej wartości 21,9 miliarda juanów.
Źródło: CRI Online
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 04.12.2023, 15:36 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |