Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Medincus z MERF Institute of Speech and Hearing przeprowadzi badania przesiewowe słuchu u dzieci oraz rehabilitację osób z zaburzeniami centralnego przetwarzania słuchowego (CAPD). Poza badaniami współpraca zakłada wymianę wiedzy i doświadczeń związanych z diagnostyką, leczeniem i badaniami naukowymi z zakresu otolaryngologii. Wspólnie prowadzone badania dotyczyć będą wczesnej diagnostyki i profilaktyki zaburzeń narządów zmysłów. Centrum Słuchu i Mowy Medincus wesprze też partnera w zakresie rozwoju telemedycyny w regionie (telekonsultacje i telerehabilitacja).
Efektami współpracy Medincusa z MERF Institute of Speech and Hearing będą badania, których wyniki prezentowane będą na konferencjach naukowych, publikacje i szkolenia.
„Umowa podpisana z MERF to szansa na przekazanie naszych doświadczeń i polskiej myśli szkoleniowej. Liczymy na to, że wspólne projekty dostarczą nam nowych danych i przyczynią się do rozwoju diagnostyki i rehabilitacji narządów zmysłów nie tylko w Azji” – powiedział prof. Piotr H. Skarżyński, członek zarządu Centrum Słuchu i Mowy Medincus.
Współpraca z Indiami zakłada adaptację do potrzeb lokalnych elementów projektu INNOSENSE dofinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, który skupiał się na diagnostyce i rehabilitacji schorzeń narządów zmysłów (słuchu, wzroku, mowy, równowagi, powonienia). Członkami konsorcjum naukowego są: MERF Institute of Speech and Hearing, Centrum Słuchu i Mowy, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu.
Indie to kolejny po Bangladeszu kraj, z którym Medincus współpracuje w zakresie wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z diagnostyką, leczeniem i badaniami z zakresu otolaryngologii.
Prof. Piotr Henryk Skarżyński - otorynolaryngolog, członek zarządu Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach. Realizował krajowe i międzynarodowe projekty badawcze, aktywnie uczestniczył w wielu konferencjach (ponad 1500), współautor ponad 800 publikacji naukowych. Recenzent 23 prestiżowych czasopism i aktywny członek 22 towarzystw naukowych, w tym Światowego Forum Słuchu WHO.
Centrum Słuchu i Mowy Medincus od 17 lat świadczy usługi w zakresie badań diagnostycznych, leczenia i rehabilitacji zaburzeń słuchu, głosu, mowy i równowagi, sprzedaży aparatów słuchowych i implantów słuchowych. Sieć Medincus to 12 placówek w Polsce i 7 filii zagranicznych. W sieci rocznie wykonywanych jest ponad 2500 zabiegów oraz 40 tysięcy konsultacji.
MERF Institute of Speech and Hearing to wiodący ośrodek rehabilitacji słuchu na świecie, największa instytucja edukacyjna w Azji. MERF jest jedynym instytutem w Indiach, który jest członkiem HEARRING, sieci edukacyjnej, skupiającej ekspertów w dziedzinie implantów słuchowych, z 23 najważniejszych instytucji branżowych na świecie.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 29.05.2019, 18:36 |
Źródło informacji | Centrum Słuchu i Mowy Medincus |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wigilijne stoły w Polsce. Opowieść o warzywach, które tworzą świąteczną magię
Wigilijny wieczór to nie tylko czas spotkań rodzinnych, ale także moment, kiedy polskie domy zapełniają się zapachami tradycyjnych potraw. Od wieków, mimo ograniczonego dostępu do świeżych warzyw w zimie, nasze babcie i prababcie potrafiły wykorzystać to, co dostępne - kiszonki, susze, przechowywane w piwnicach korzenie - tworząc z nich wyjątkowe dania, które do dziś są symbolem polskiej Wigilii.- 23.12.2024, 09:55
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Brandmates
-
Bez imienia, bez twarzy, z wielką misją - nowy projekt w sieci
W polskim internecie pojawiła się nowa, anonimowa postać, która działa w cieniu, ale z jasnym celem - szerzenie dobra w wyjątkowy sposób. Nie szuka rozgłosu, ale jej działania mogą zmienić to, jak patrzymy na wsparcie i empatię. Czy internet jest gotowy na coś takiego?- 19.12.2024, 13:16
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Biuro Prasowe kampanii „Dobro nie potrzebuje twarzy”
-
Image
Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”: każdy powinien mieć łatwy dostęp do apteki PAP
Według danych Rejestru Aptek i GUS około 1,8 mln Polaków nie ma dostępu do apteki w swojej gminie. Dlatego Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” zachęca do międzyśrodowiskowego dialogu z myślą o pacjentach – to główny wniosek konferencji pt. „Apteka dla Pacjenta - nierówny dostęp do leków i opieki farmaceutycznej w samorządach. Jeden problem - wiele perspektyw”.- 19.12.2024, 11:29
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom