Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Nagrody w Konkursie „Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny” przyznano po raz 22. Organizatorem wydarzenia były Wydawnictwo Termedia oraz redakcje „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”.
„Jestem bardzo dumna z wyróżnienia, które przypadło Angelini Pharma Polska. Dla całego naszego zespołu wprowadzanie na rynek nowoczesnych terapii to nie tylko: współpraca z ekspertami medycznymi w danej dziedzinie - szerzenie wiedzy o skuteczności i działaniu leku, ubieganie się o refundację - by zapewnić chorym dostęp do leku, ale przede wszystkim dialog z pacjentem” - mówi Agnieszka Leszczyńska, prezes zarządu Angelini Pharma Polska.
Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie osób oraz podmiotów, które w ostatnim roku szczególnie wyróżniły się w polskiej medycynie. Agnieszka Leszczyńska została doceniona za aktywności w obszarze wspierania nowoczesnych terapii oraz lekarzy i specjalistów z dziedziny psychiatrii i neurologii.
„Staramy się budować świadomość, że przy nowoczesnym leczeniu chory może prowadzić takie samo życie jak człowiek zdrowy (założyć rodzinę, być aktywnym zawodowo i społecznie), destygmatyzować choroby (szczególnie te psychiczne czy neurologiczne), zachęcać pacjenta do aktywnego udziału w życiu. Bardzo się cieszę, że nasze starania zostały zauważone” - dodaje prezes Angelini Pharma.
W konkursie „Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny” wyróżniono w sumie 30 osób w 10 kategoriach. Wśród laureatów znaleźli się zarówno przedstawiciele placówek medycznych publicznych i prywatnych (w kategorii menadżer), jak i liderzy w zakresie poszczególnych dziedzin (innowacyjny szpital, zdrowie publiczne, działalność charytatywna, media i public relations).
Osobowością Roku w Medycynie został dr. n. med. Andrzej Mądrala, członek rady Pracodawców RP, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej, wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Centrum Medycznego Mavit.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 02.02.2023, 15:15 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Prawo.pl: odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego nie nastąpi automatycznie PAP
To, że rząd może nie przedłużyć nakazu noszenia maseczek w placówkach służby zdrowia i w aptekach nie oznacza, że po 31 marca b.r. w Polsce zakończy się stan zagrożenia epidemicznego - przypomina serwis Prawo.pl.- 23.03.2023, 13:16
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Utracić wzrok można niezauważalnie PAP
Lęk przed utratą widzenia jest tak silny, że chorzy ignorują objawy pogorszenia wzroku. Zgłaszają się do lekarza za późno. Tymczasem w chorobie zwyrodnieniowej plamki żółtej (AMD) związanej z wiekiem pacjenta, tak bardzo liczy się czas. Im wcześniej wdrożone leczenie, tym silniej chorobę można przyhamować. Jest prosty test, który sugeruje możliwość tej choroby.- 22.03.2023, 16:03
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Serwis Zdrowie
-
Image
Jest kolejny powód, by żyć zdrowo PAP
Lekarze często mówią, że rokowanie w danej chorobie w dużej mierze zależy od tego, w jakim stanie jest pacjent w momencie podejmowania terapii. I zwykle im lepszym, tym lepsze rokowanie. A - jak donoszą naukowcy - jakość życia przed leczeniem onkologicznym wpływa też na tolerancję chemioterapii. Nie zapominajmy też, że takie elementy życia, o których decydujemy, jak dieta oraz ruch, obniżają ryzyko samej choroby.- 22.03.2023, 08:40
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Serwis Zdrowie