Newsletter

Zdrowie i styl życia

Raport Cheers: Nawyki żywieniowe Polaków 2018

05.10.2018, 11:29aktualizacja: 05.10.2018, 11:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport Cheers: Nawyki żywieniowe Polaków 2018 (2)
Raport Cheers: Nawyki żywieniowe Polaków 2018 (2)
Zdrowy styl życia i wynikająca z niego profilaktyka prozdrowotna staje się coraz popularniejsza wśród Polaków. Zdrowa dieta pozwala dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych związków i minerałów oraz wyeliminować te szkodliwe. Właściwe zbilansowanie diety może stanowić nie lada wyzwanie - i dlatego coraz więcej osób uzupełnia dietę o odpowiednią suplementację. Co na ten temat mówią statystyki?

Raport Cheers: Nawyki żywieniowe Polaków 2018 to badanie przeprowadzone w celu zbadania nawyków żywieniowych oraz kwestii stosowania suplementacji. Ponad połowa ankietowanych przestrzega optymalnej częstotliwości posiłków, zjadając ich 4 do 5 w ciągu dnia. Natomiast 36% ankietowanych spożywa od 2 do 3 posiłków. Przykładamy coraz większą wagę do jakości posiłków - aż 68% ankietowanych deklaruje, że starannie czyta etykiety produktów, oceniając ich skład pod kątem wartości odżywczych. 66% okazyjnie sięga po najmniej zdrową żywność, czyli fast - foody, tylko 19% podjada słodycze między posiłkami. Za to ponad połowa ankietowanych spożywa minimum 5 porcji warzyw i owoców w tygodniu. Takie wyniki badań wskazują na rosnącą świadomość dotyczącą zdrowego żywienia.

Suplementy diety stają się dziś nieodzownym elementem dbania o zdrowie. Znajduje to potwierdzenie w wynikach raportu Cheers: Nawyki żywieniowe Polaków 2018. Po suplementy diety sięga aż 72% badanych, z czego aż 51% zażywa suplementy diety codziennie. Jednocześnie aż 86% uważa, że stosowanie suplementów diety jest korzystne dla ich zdrowia. Wśród osób badanych, znajdujących się w przedziale wiekowym 18 - 55 najczęściej po suplementy diety sięgają osoby z przedziału wiekowego 18 - 25 lat i w tej grupie poziom zadowolenia z suplementacji jest największy.

A co z efektami suplementacji? Nie brakuje osób deklarujących, że suplementacja przynosi znaczną poprawę zdrowia - odsetek takich osób waha się od 33% w grupie 36 - 55 lat, aż do 55% w grupie wiekowej 18 - 25 lat. Aż 44% osób uważa, że spożywanie suplementów diety jest zdecydowanie korzystne, 42% twierdzi, że jest raczej korzystne.

Tak znaczne zadowolenie z efektów suplementacji przekłada się na wydatki na suplementy. Poniżej 50 zł miesięcznie wydaje na suplementy diety 28% badanych, 25% ponosi koszty rzędu 50 - 99 zł. Okazuje się, że niemała grupa osób inwestuje we własne zdrowie znacznie więcej, przeznaczając na zakup suplementów od 100 do 199 złotych.

Wyniki raportu skomentował Wojciech Łysak, założyciel marki Cheers, producent witamin i minerałów premium: “Cieszy rosnąca świadomość Polaków w kwestii zdrowego odżywiania. Coraz częściej konsumenci dokonują rozważnych decyzji zakupowych - zarówno w kwestii wyborów codziennych produktów, jak podczas uzupełniania diety wartościowymi witaminami i minerałami”.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 05.10.2018, 11:29
Źródło informacji Cheers.com.pl
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.