Newsletter

Zdrowie i styl życia

Swift Biosciences wprowadza na rynek indeksowane adaptery do sekwencjonowania większych ilości próbek podczas pojedynczej operacji

04.08.2017, 14:23aktualizacja: 04.08.2017, 14:23

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Rewolucyjna technologia usprawni mapowanie genów, odkrywanie biomarkerów, profilowanie nowotworów i analizy płynnych biopsji.

ANN ARBOR w stanie Michigan --(BUSINESS WIRE)- Swift Biosciences, wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań w zakresie bibliotek DNA do sekwencjonowania genomu, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek indeksowanych adapterów Accel-NGS® 2S - nowej linii indeksów, która w znacznym stopniu poprawi proces multipleksowego sekwencjonowania nowej generacji na platformach Illumina®. Ten unikatowy zestaw indeksów stanowi największy na rynku zestaw pojedynczych indeksów do wysokowydajnego sekwencjonowania genomu, pozwalając użytkownikom prowadzić operacje multipleksowania do 96 pojedynczo indeksowanych próbek i 768 podwójnie indeksowanych próbek podczas jednego uruchomienia urządzenia. Ta wiodąca w branży technologia jest w stanie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu ze strony badaczy i najważniejszych laboratoriów, zapewniając większą ilość danych podczas jednego uruchomienia urządzenia, przekładającą się na bardziej ekonomiczne sekwencjonowanie zapewniające większą precyzję danych.

Sekwencjonowanie DNA metodą multipleks to standardowy proces, w którym oznacza się wiele próbek i analizuje w ramach jednego uruchomienia urządzenia w celu zwiększenia wydajności i zmniejszenia kosztów sekwencjonowania w przeliczeniu na jedną próbkę. Ostatnie recenzowane publikacje wykazały, że błędy multipleksowania tzw. „index hopping” wpływają na inne dostępne na rynku indeksy. W ramach tego błędu dane sekwencje są nieprawidłowo przypisywane do danych próbek. Ponadto starsze technologie sekwencjonowania DNA metodą multipleks są wrażliwe na inne błędy sekwencjonowania, pogłębiając wskaźniki błędów nieprawidłowego przypisania. Wraz ze wzrostem pojemności platform do sekwencjonowania, takich jak najnowsza platforma Illumina - NovaSeq™ - pojawił się znaczny popyt na opracowanie wysoce rygorystycznych indeksów umożliwiających multipleksowanie większych ilości próbek.

Według naukowców z Swift Biosciences adaptery indeksowane Accel-NGS 2S stanowią zestawy 96 pojedynczych indeksów zoptymalizowanych do pracy z adapterami Illumina TruSeq® P5, zapewniając 768 nie powtarzających się, podwójnie indeksowanych kombinacji. Nowe indeksy zostały zoptymalizowane pod kątem większej elastyczności, aby umożliwić przetwarzanie od 96 do 768 oznaczonych próbek podczas jednego uruchomienia urządzenia. Można je również wykorzystać w ramach większej liczby różnych projektów o różnej głębokości sekwencjonowania. Ponadto unikalna konstrukcja eliminuje błędy nieprawidłowego przypisania i „index hopping” - problem charakterystyczny dla komór przepływowych Illumina. Wspomniane udoskonalenia zapewniają większą czułość w wykrywaniu wariantów o niskiej częstotliwości oraz większą wierność, zwiększając tym samym szybkość demultipleksowania podczas analizy danych.

„Naszym celem w Swift jest umożliwienie naukowcom generowania najwyższej jakości danych z próbek każdego rodzaju, co pozwoli im dalej przesuwać granice nauki - powiedział Timothy Harkins, prezes i dyrektor generalny Swift Biosciences. - Nasze nowe, indeksowane adaptery Accel-NGS 2S pozwalają zniwelować luki w zakresie wydajności i kosztów platform Illumina. W połączeniu z technologiami Accel-NGS 2S wszystkie typy laboratoriów zajmujących się sekwencjonowaniem będą mogły generować dane wyższej jakości w dużo bardziej oszczędny sposób”.

Pierwsze zamówienie komercyjne

Nowe, indeksowane adaptery Accel-NGS 2S są już dostępne w sprzedaży. Pierwsze zamówienie komercyjne wysłano do Shanghai Nanodigmbio Biotechnology Co. LTD, partnera dystrybucyjnego Swift na rynek chiński. Shanghai Nanodigmbio Biotechnology to jeden z najszybciej rosnących rynków sekwencjonowania i jeden z najważniejszych podmiotów w zakresie genomiki i badań nad chorobami. W 2016 r. Chiny zaprezentowały „Plan pięcioletni” skupiający się na medycynie precyzyjnej, prężnie rozwijającym się obszarze genomiki, który będzie kształtować przyszły rozwój w zakresie diagnostyki i leczenia chorób.

„Nowe, indeksowane adaptery Swift zapewniają wiele korzyści badaczom prowadzącym sekwencjonowanie ze wzbogaceniem - powiedział Chance Wu, dyrektor generalny Shanghai Nanodigmbio Biotechnology Company. - Teraz podczas jednego uruchomienia maszyny naukowcy będą mogli zmaksymalizować liczbę eksomów, co umożliwi błyskawiczną analizę większych zbiorów próbek przy ponoszeniu mniejszych kosztów”.

Wersja źródłowa informacji dostępna w serwisie: http://www.businesswire.com/news/home/20170803006256/en/

Źródło: Swift Biosciences

KONTAKT:

Lambert, Edwards & Associates

Darby Wagner

tel. (616) 258-5779

e-mail:dwagner@lambert-edwards.com

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.08.2017, 14:23
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii