Newsletter

Zdrowie i styl życia

W nieinwazyjnych testach prenatalnych technika mikromacierzy okazuje się skuteczniejsza niż sekwencjonowanie

15.09.2014, 13:16aktualizacja: 15.09.2014, 13:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SAN JOSE, Kalifornia, 15 września 2014 r. /PRNewswire/ - Firma Ariosa Diagnostics, Inc. ogłosiła dzisiaj, że naukowcy z powodzeniem przetestowali i wprowadzili metodę kwantyfikacji DNA w oparciu o technikę mikromacierzy. Metodę tę wykorzystano w nieinwazyjnym teście prenatalnym (NTP) Harmony™ firmy Ariosa, który posiada wiele ważnych atutów, między innymi skrócony czas oczekiwania na wynik w porównaniu do poprzednio stosowanego sekwencjonowania. Wyniki opublikowano w Internecie w czasopiśmie Fetal Diagnosis and Therapy.

Logo - http://photos.prnewswire.com/prnh/20130225/SF62999LOGO

Dotychczas wszystkie dostępne na rynku NTP pozakomórkowego DNA (cfDNA) bazowały na sekwencjonowaniu, które może okazać się długim i złożonym procesem. "To pierwsze w historii zastosowanie technologii mikromacierzy w nieinwazyjnych badaniach prenatalnych cfDNA - powiedział Ken Song, dyrektor generalny Ariosa. - Obrazowanie mikromacierzy to niezawodna i solidna technika, która znalazła zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. Wprowadzona przez firmę Ariosa metoda NTP bazująca na technice mikromacierzy pozwala na uzyskanie obiecujących wyników, które prowadzą do zwiększenia skuteczności i skrócenia czasu oczekiwania na wynik testu w porównaniu do sekwencjonowania DNA". 

Ta udoskonalona metoda prowadzenia NTP została opracowana przez naukowców z firmy Ariosa w ramach długoterminowej wizji przewidującej poprawę skuteczności i zmniejszenie czasu oczekiwania na wynik testu dla pacjentów. "Ukierunkowane zastosowanie testu Harmony z wykorzystaniem metody mikromacierzy umożliwiło dalszą poprawę jakości i znaczne skrócenie trwania procesu analizy" - stwierdził Arnold Oliphant, dyrektor ds. naukowych w firmie Ariosa. 

Test Harmony jako jedyny wykorzystuje tę metodę dzięki ukierunkowaniu na odpowiednie chromosomy w macierzy DANSR™. Po połączeniu z opracowanym przez Ariosę algorytmem FORTE™ nowe niestandardowe mikromacierze pozwoliły na poprawę skuteczności kwantyfikacji frakcji DNA płodu i znaczne zredukowanie wariancji kondensacji chromosomu w porównaniu do sekwencjonowania DNA. Uzyskano w pełni zgodne wyniki przy jednoczesnym znacznym zmniejszeniu czasu oczekiwania. Mikromacierze zostały opracowane przez firmę Ariosa i są oparte na mikromacierzach Affymetrix, Inc.

Test Harmony

Test prenatalny Harmony jest nieinwazyjnym badaniem krwi dla kobiet w ciąży i można go stosować już w 10. tygodniu ciąży. Dzięki analizie cfDNA z krwi matki test ten może służyć do oceny ryzyka wystąpienia u płodu trisomii chromosomu 21 (zespołu Downa). Skuteczność testu potwierdzono największym zbiorem danych klinicznych z zakresu pozakomórkowego DNA płodu, dzięki czemu jest to najlepiej przebadany test cfDNA. Test jest dostępny w ponad 90 krajach i stosuje się go przy prowadzeniu opieki medycznej nad ponad 300 000 kobietami w ciąży na świecie.

Ariosa Diagnostics

Ariosa Diagnostics, Inc. to jedna z najważniejszych na świecie firm prowadzących diagnostykę molekularną, której działalność ma na celu polepszenie ogólnej jakości opieki nad pacjentami oraz opracowywanie i dostarczanie innowacyjnych i powszechnie dostępnych testów w przystępnej cenie. Testy są kompleksowo sprawdzane za pomocą ściśle określonych metod, aby zapewnić pracownikom ochrony zdrowia i pacjentom niezawodność uzyskanych wyników. Firma Ariosa opracowała najnowocześniejsze technologie ukierunkowanej analizy cfDNA we krwi. Siedziba firmy znajduje się w San Jose (Kalifornia).

Więcej informacji: www.ariosadx.com. 

Źródło: Ariosa Diagnostics

KONTAKT:

Margaret Theeuwes

wiceprezes ds. marketingu

Ariosa Diagnostics

tel. +1-408-229-7500

e-mail: mtheeuwes@ariosadx.com

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.09.2014, 13:16
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii