Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Pandemia COVID-19 postawiła ochronę zdrowia przed całym spektrum wyzwań. Ponieważ wirusolodzy ostrzegają, że zakażenia wirusem SARS-CoV-2 nie są ostatnim zagrożeniem epidemicznym, z którym przyszło się nam zmierzyć, kluczowa jest zatem walka ze skutkami pandemii i przygotowanie się na kolejne epidemie. COVID-19 udowodnił, że konieczne jest zwiększanie zakresu kompetencji zawodowych pielęgniarek i położnych w trosce o bezpieczeństwo pacjentów. Projekt „Wsparcie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych”, finansowany ze środków unijnych, ma pomóc osiągnąć ten cel. Zakłada on przeszkolenie do końca 2023 roku 35000 osób z całej Polski. W bezpłatnych kursach może wziąć udział każda pielęgniarka i położna, niezależnie od formy zatrudnienia.
Projekt obejmuje 13 kursów specjalistycznych i 3 kwalifikacyjne. Szczegółowa lista szkoleń dostępna jest na stronie www.nipip.pl w zakładce „Projekt”.
Kolejne spotkanie w cyklu konferencji „Kwalifikacje pielęgniarek i położnych a bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów” - Konferencja Okręgowych Rad Pielęgniarek i Położnych województwa lubuskiego odbędzie się 20 kwietnia 2023 r. w Ruben Hotel w Zielonej Górze, al. Konstytucji 3 Maja 1A.
Prelegenci: prof. dr hab. Maria Kózka, dr hab. n. o zdr. Grażyna Iwanowicz-Palus, dr hab. n. o zdr. Aleksandra Gaworska-Krzemińska.
Podczas konferencji odbędzie się debata z przedstawicielami władz i ochrony zdrowia.
W debacie udział wezmą: wiceprezes NRPiP Sebastian Irzykowski, przewodnicząca ORPiP w Zielonej Górze Elżbieta Baliszewska, przewodnicząca ORPiP w Gorzowie Wielkopolskim Marta Powchowicz. Zaproszenie skierowano do podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia Piotra Brombera, marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Anny Polak, wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka, dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia Bogumiły Ewy Jaske, dyrektor Szpitala SP ZOZ Sulechów Wojciecha Świtały, prezesa Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze dr. Marka Działoszyńskiego, dziekan Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego dr hab. n. med. Agnieszki Ziółkowskiej, prof. UZ, dyrektor Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Ewy Skrbeńskiej oraz konsultantów wojewódzkich w dziedzinach pielęgniarstwa.
KONTAKT:
Urszula Kochanowska
e-mail: urszula.kochanowska@medicalevents.pl
tel. +48 514 702 588
Źródło informacji: NIPIP
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
POBIERZ ZAŁĄCZNIKI
Data publikacji | 12.04.2023, 15:44 |
Źródło informacji | NIPIP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Bez imienia, bez twarzy, z wielką misją - nowy projekt w sieci
W polskim internecie pojawiła się nowa, anonimowa postać, która działa w cieniu, ale z jasnym celem - szerzenie dobra w wyjątkowy sposób. Nie szuka rozgłosu, ale jej działania mogą zmienić to, jak patrzymy na wsparcie i empatię. Czy internet jest gotowy na coś takiego?- 19.12.2024, 13:16
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Biuro Prasowe kampanii „Dobro nie potrzebuje twarzy”
-
Image
Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”: każdy powinien mieć łatwy dostęp do apteki PAP
Według danych Rejestru Aptek i GUS około 1,8 mln Polaków nie ma dostępu do apteki w swojej gminie. Dlatego Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” zachęca do międzyśrodowiskowego dialogu z myślą o pacjentach – to główny wniosek konferencji pt. „Apteka dla Pacjenta - nierówny dostęp do leków i opieki farmaceutycznej w samorządach. Jeden problem - wiele perspektyw”.- 19.12.2024, 11:29
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Rugby na polskiej wsi - Rebel Kocmyrzów-Luborzyca
- 18.12.2024, 12:31
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Klub Rebel Kocmyrzów-Luborzyca