Newsletter

Zdrowie i styl życia

Wizja zdrowia za 5-10 lat? Eksperci przybliżą możliwe scenariusze

29.09.2017, 14:44aktualizacja: 29.09.2017, 14:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

logo - banner
logo - banner
W rankingach Europejskiego Konsumenckiego Indeksu Zdrowia, Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc. Sytuacja polskiej opieki zdrowotnej wymaga zdecydowanej poprawy i przeorganizowania, ale przede wszystkim wizji. Jakie są scenariusze rozwoju systemu ochrony zdrowia za 5-10 lat? O tym już wkrótce na konferencji "Wizja zdrowia. Diagnoza i przyszłość - foresight medyczny", która odbędzie się 3 października 2017 roku w Warszawie. Zapraszamy dziennikarzy na to wydarzenie.

To nowy projekt Wydawnictwa i redakcji "Menedżera Zdrowia" pod honorowym patronatem ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, w który zaangażowani są eksperci z wiodących klinik w kraju, prezesi towarzystw medycznych i konsultanci krajowi. W Radzie Naukowej nie brakuje „gorących nazwisk” gwarantujących wysoki poziom merytoryczny. Zaproszenie do jej grona przyjęli: prof. Maciej Banach, prof. Marek Brzosko, prof. Piotr Czauderna, prof. Leszek Czupryniak, prof. Jarosław Fedorowski, prof. Jacek Fijuth, prof. Tomasz Grodzicki, Anna Janczewska-Radwan, prof. Tomasz Kostka, Andrzej Mądrala, prof. Tomasz Zdrojewski, prof. Zbigniew Żuber.

Konferencję rozpocznie sesja specjalna przygotowana z Komitetem Prognoz PAN, Komitetem Zdrowia Publicznego PAN oraz międzynarodową grupą ekspertów realizujących projekt FRESHER w ramach programu HORIZON 2020. Specjaliści wskażą zagrożenia zdrowotne w Polsce i Unii Europejskiej w okresie najbliższych lat, prognozowanych na podstawie dwuletnich prac międzynarodowego zespołu ekspertów. Organizatorzy planują udział m.in.: prof. Michała Kleibera, wybitnego polskiego eksperta w analizach typu Foresight; autorytetów klinicznych (m.in. prof. Grzegorza Opolskiego, prof. Witolda Rużyłło) i ekonomistów (prof. Stanisław Gomułka, prof. Krzysztof Opolski), którzy wezmą udział w dyskusji. Nie zabraknie także wyjątkowego, plenarnego wykładu, który wygłosi prof. Archana Singh-Manoux - wybitna epidemiolog z Uniwersytetu w Marsylii. Moderatorem i organizatorem sesji będzie prof. Tomasz Zdrojewski. W programie znajdzie się piętnaście półtoragodzinnych paneli dyskusyjnych. Każdy z nich będzie miał na celu prognozę alternatywnych scenariuszy rozwoju określonego elementu systemu ochrony zdrowia w perspektywie czasowej 2017-2027.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Szczegóły na stronie konferencji (https://www.termedia.pl/Konferencje?Zaproszenie&e=731&p=4649)

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 29.09.2017, 14:44
Źródło informacji Wydawnictwo Termedia
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ