Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Narodowy Instytut Onkologii – Państwowy Instytut Badawczy, im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.
Zgodnie z danymi Krajowego Rejestru Nowotworów rocznie odnotowujemy ok. 73 530 zachorowań na nowotwory u kobiet, z czego ponad 37% stanowią nowotwory kobiece, a same nowotwory ginekologiczne ok. 14%. Ponad 13 500 kobiet umiera co roku na nowotwory kobiece z czego połowa, ok. 6 600, na same nowotwory ginekologiczne.
W świetle tych liczb i korzystając z faktu, że wrzesień jest w przestrzeni publicznej uznany za miesiąc, w którym zwracamy szczególną uwagę na nowotwory ginekologiczne, Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej wraz ze Stowarzyszeniem Kobiet Onkologii Polskiej RAK MISJA postanowiło podjąć działania które umożliwią większe dotarcie z powyższym tematem zarówno do pacjentek, ich rodzin, potencjalnych pacjentek jak i decydentów w opiece zdrowotnej.
Już 2 września, o godz. 10.30 w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie, w gronie menadżerów i lekarzy, konsultantów wojewódzkich i krajowych, dyrektorów szpitali, przedstawicieli MZ i AOTMiT, podsumowane zostaną dotychczasowe sukcesy w diagnostyce i leczeniu nowotworów kobiecych. Uczestnicy zastanowią się wspólnie nad wyzwaniami, jakie stawia przed nami wzrost zachorowalności na te nowotwory.
Spotkanie będzie dostępne pod adresem: www.live.medicalartgroup.pl/wrzesien2023/
Jeżeli są Państwo zainteresowani udziałem w konferencji prosimy o kontakt mailowy: sekretariat@ptgo.pl
PROGAM SPOTKANIA:
Prowadzenie: Aleksandra Kurowska „Co w zdrowiu ?”
10.30- 10.35 - Otwarcie konferencji: prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Sawicki - prezes PTGO, dr n. med. Anna Dańska - Bidzińska – prezes RAK MISJA, prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński – konsultant krajowy ds. ginekologii onkologicznej.
10.35- 10.50 - Epidemiologia nowotworów kobiecych– prognozy. dr hab. n. med. Joanna Didkowska.
10:50- 11.10 - Ginekologia onkologiczna 2023 okiem Eksperta. prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński – konsultant krajowy ds. Ginekologii onkologicznej.
11:10- 11.30 - Ginekologia onkologiczna 2023 okiem menadżera. minister Maciej Miłkowski.
11:30 – 11:45 – „Po pierwsze PROFILAKTYKA”. posłanka Barbara Dziuk.
11:45 – 12.00 - Krajowa Sieć Onkologiczna – perspektywy rozwoju ginekologii onkologicznej w KSO. prof. dr hab. n. med. Adam Maciejczyk.
12.00 – 12.30. - dyskusja/ pytania od dziennikarzy
12:30 – 13.00 przerwa
13:00 – 14.30 Panel dyskusyjny; chora z nowotworem ginekologicznym w koordynowanej opiece podstawowej – współpraca specjalisty z lekarzem pierwszego kontaktu w zakresie follow-up kobiet z nowotworami ginekologicznymi.
Moderacja: dr Artur Prusaczyk
ORGANIZATOR:
Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej
PARTNERZY STRATEGICZNI PROJEKTU:
Stowarzyszenie Kobiet Onkologii Polskiej RAKMISJA
Stowarzyszenie IFIC Polska
PATRONAT:
krajowy konsultant ds. ginekologii onkologicznej, prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński
Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie
PATRONI MEDIALNI:
POLSKA AGENCJA PRASOWA (PAP), CO W ZDROWIU.PL
Źródło informacji: Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 30.08.2023, 11:13 |
Źródło informacji | Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
W pacjencie zawsze widzieć człowieka. Rusza druga edycja konkursu Leczmy z troską!
Nowoczesna medycyna nieustannie przekracza kolejne granice, udoskonalając terapie i pomagając kolejnym pacjentom. Bez zmian pozostają jednak codzienne potrzeby chorego człowieka - poza skutecznym leczeniem niezbędne mu są uwaga, nadzieja, pocieszenie, ukojenie lęku i wsparcie; życzliwa rozmowa, na którą zabiegany personel medyczny nie zawsze ma czas i siły. Najszybciej zdrowieje ten, kto nie jest sam.- 20.05.2025, 09:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: TEVA
-
NCCN przyłącza się do światowych organizacji na rzecz walki z rakiem na pierwszym międzynarodowym spotkaniu szkoleniowo-mentorskim w sprawie planów leczenia onkologicznego
Stowarzyszenie National Comprehensive Cancer Network z siedzibą w USA znalazło się wśród przedstawicieli nawet 75 krajów biorących udział w Cancer Planners Forum w Genewie w Szwajcarii.- 14.05.2025, 13:46
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PR Newswire
-
Eksperci wskazują, że szczepienia ochronne dorosłych to sposób na zdrowsze i dłuższe życie PAP
Populacja w Europie szybko się starzeje, a osoby dorosłe, szczególnie po pięćdziesiątce są grupą narażoną na choroby zakaźnie i wywołane przez nie powikłania. Poprawę ich bezpieczeństwa ma zapewnić opracowywany w UE program szczepień ochronnych. Pierre Van Damme z Uniwersytetu w Antwerpii (Belgia) i prof. Paolo Bonanni z Uniwersytetu we Florencji (Włochy), założyciele Adult Immunization Board (AIB), mówią w rozmowie z PAP, jak i dlaczego powinno się zachęcać dorosłych do szczepień.- 14.05.2025, 09:11
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ