Pobierz materiał i Publikuj za darmo
COLUMBUS, Ohio, 13 stycznia 2020 r. /PRNewswire/ -- W ramach nieustającego zaangażowania we wspieranie liderów badań i rozwoju w przyspieszaniu odkryć naukowych w dniu dzisiejszym firma CAS, oddział Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego, ogłosiła wdrożenie przełomowej możliwości retrosyntezy w SciFinder-n. Rozwiązanie na bazie projektowania syntetycznego wspomaganego komputerowo (CASD) wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji na podstawie niedoścignionej kolekcji składników reakcyjnych opracowanej przez naukowców i nagradzaną technologię ChemPlanner John Wiley and Sons, Inc. do identyfikacji przewidywanych ścieżek retrosyntezy w znanych i nowych związkach.
„Planowanie syntetyczne jest kluczowym krokiem w badaniach i rozwoju, często niestety jest także wąskim gardłem spowalniającym wprowadzenie produktu na rynek – skomentował Tim Wahlberg, wiceprezes zarządzania produktem w CAS. – Klienci entuzjastycznie zareagowali na nowe możliwości retrosyntetyczne, które wprowadziliśmy w SciFinder-n w zeszłym roku i z radością poszerzamy tę technologię o elementy predykcyjne, które pozwolą chemikom na większą innowacyjność, pewność i wydajność” – dodał wiceprezes.
Planer retrosyntezy SciFinder-n wykorzystuje zaawansowany silnik retrosyntezy do tworzenia ścieżek pożądanych związków składających się z eksperymentalnych i przewidywanych kroków reakcji ze 121 milionów reakcji zgromadzonych w kolekcji CAS w ciągu 110 lat badań chemicznych. Opracowana przez naukowców kolekcja treści naukowych CAS uznawana jest za najbardziej kompleksową na świecie. Połączenie sztucznej inteligencji z tak wyjątkowym, wysokiej jakości zestawem danych maksymalizuje możliwości technologii CASD w zakresie zapewniania nowych wniosków w rozwiązywaniu trudnych problemów syntezy.
Dynamiczne, interaktywne plany opracowane w SciFinder-n pozwalają chemikom na łatwy przegląd innych kroków reakcji, zapewniając intuicyjne podejście do inspirowania nowych sposobów myślenia, oceny alternatywnych strategii syntetycznych i porównywania rozwiązań taktycznych. Możliwości retrosyntetyki SciFinder-n współpracują z najważniejszymi przepływami pracy badań i rozwoju chemicznego, w tym syntezy innowacji nowych związków, skalowanie reakcji i identyfikację możliwości przełomów w opracowywaniu metod. Przyspieszając przeprowadzanie tych kluczowych procesów w badaniach i rozwoju, SciFinder-n pozwala klientom na szybsze wprowadzanie większej liczy innowacji na rynek.
O CAS
Firma CAS, oddział American Chemical Society, współpracuje z organizacjami zajmującymi się badaniami i rozwojem na całym świecie, zapewniając im dostęp do informacji naukowych wspierających procesy planowania, innowacji, ochrony innowacyjnych rozwiązań oraz przewidywania ewolucji nowych rynków i możliwości. Naukowcy, specjaliści do spraw patentów oraz przywódcy działalności z całego świata w sektorach komercyjnym, akademickim i rządowym polegają na naszych usługach i rozwiązaniach w zakresie wspierania odkryć i strategii. Wykorzystaj niedoścignione bogactwo naszych treści, wyspecjalizowaną technologię i doświadczenie człowieka w celu dostosowywania rozwiązań dających organizacji przewagę informacyjną. Dzięki ponad 110 latom doświadczenia firma CAS jest bezkonkurencyjna pod względem informacji naukowej. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.cas.org.
O SciFinder-n
SciFinder-n, najnowsze i najbardziej zaawansowane rozwiązanie w rodzinie SciFinder®, pozwala badaczom na wyeliminowanie wąskich gardeł produktywności i przyspieszenie wprowadzania innowacji na rynek. Dzięki zoptymalizowanemu dostępowi do niedoścignionej kolekcji treści CAS, rozwiązań planowania syntetycznego i najbardziej zaawansowanego silnika relewancji chemicznej w branży SciFindern jest partnerem laboratoryjnym każdego naukowca, pozwalając na prowadzenie najlepszych badań w jak najkrótszym czasie.
Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1029755/CAS_Logo.jpg
Źródło: CAS
KONTAKT:
Tina Tomeo
tel. 614-447-3600
e-mail: cas-pr@cas.org
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 13.01.2020, 10:07 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |