Newsletter

Nauka i technologie

Enapter przenosi ekologiczne pozyskiwanie wodoru metodą elektrolizy na wyższy poziom dzięki nowemu elektrolizerowi EL 2.0

13.11.2018, 12:41aktualizacja: 13.11.2018, 12:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PIZA, Włochy - (BUSINESS WIRE) - Spółka Enapter zaprezentowała nową generację ekologicznych elektrolizerów EL 2.0. Elektrolizery pozwalają na rozkład wody na tlen i wodór. Jest to technologia, która przyczynia się do opracowania bardziej ekologicznych systemów wytwarzania energii.

„W tym tygodniu świętujemy pierwszą rocznicę działalności spółki Enapter, i z wielką przyjemnością przedstawiamy nasz najnowszy produkt” - powiedział Prezes Sebastian-Justus Schmidt podczas uroczystości rocznicowej w Centrum Badań i Rozwoju Enapter w Pizie.

EL 2.0 jest mniejszy niż jego poprzednik, jego czas montażu jest krótszy, co oznacza niższy ogólny koszt ponoszony przez klientów. Zapewniono nieograniczone możliwości ustawień w celu budowy układu o parametrach od 500L do 10 000L na godzinę. Wprowadzone przez Enapter elektrolizery wyposażone w membranę wymiany anionowej (AEM) są jedynymi w swoim rodzaju urządzeniami na rynku, które są niewielkie, elastyczne i modułowe. Są jednymi z najbardziej opłacalnych systemów, ponieważ nie wymagają zastosowania metali szlachetnych. Spółka również zobowiązuje się do nieodpłatnego odbioru EL 2.0 po zakończeniu jego użytkowania. Enapter odbiera elektrolizery w celu pokazania możliwości odzysku zgodnie z modelem „od kołyski do kołyski” (ang. cradle to cradle).

Spółka Enapter została utworzona z wyraźnie określoną wizją przyszłości wolnej od emisji CO2 bez konieczności wykorzystywania paliw kopalnych w przemyśle energetycznym. Po pływie roku od wejścia na rynek, Enapter ogłasza wykonanie pierwszego istotnego kroku na drodze ku tej przyszłości. Szmidt jest przekonany, że „wodór jest kluczem do niezależności, niezawodności i bezpieczeństwa dla wszystkich gałęzi przemysłu - energetycznego, ciepłowniczego i transportowego - w każdym systemie energetycznym.”

Spółka Enapter angażuje się w rozwój przyszłości przemysłu energetycznego. Z tego powodu EL 2.0 obejmuje System Zarządzania Energią Enapter (EMS). Przekształca pojedyncze moduły elektrolizera w jedno duże urządzenie. Pełni również funkcję podstawy do obsługi złożonych hybrydowych systemów energetycznych. Celem spółki Enapter jest częściowe udostępnienie oprogramowania na zasadach open source, co pozwoli na wykorzystanie go jako system operacyjny w świecie nowej energii.

Enapter

Spółka Enapter prowadzi działalność w zakresie projektowania i produkcji modułowych generatorów wodoru, z wykorzystaniem elektrolizy typu AEM. Podstawowa technologia, którą zastosowano do niedrogich, kompaktowych elektrolizerów, jest z powodzeniem stosowana od 10 lat. Obecnie stosowane są na całym świecie w telekomunikacji, instytucjach naukowych, rolnictwie i budownictwie mieszkaniowym. Spółka zatrudnia specjalistów w dziedzinie elektrochemii i technologii informacyjnej, których celem jest przyspieszenie rozwoju gospodarki opartej na wodorze, zarówno w zakresie urządzeń jak i oprogramowania. Więcej informacji znajduje się na stronie www.enapter.com.

Wersja źródłowa dostępna na stronie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20181111005033/en/

Źródło: Enapter

KONTAKT:

Vaitea Cowan

tel. +49 30 25814 7916

dyrektor ds. komunikacji

e-mail: vaitea@enapter.com

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.11.2018, 12:41
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ