Newsletter

Nauka i technologie

Forum H2POLAND: w centrum transformacji energetycznej

11.05.2022, 11:36aktualizacja: 11.05.2022, 11:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Forum Technologii Wodorowych H2POLAND - grafika
Forum Technologii Wodorowych H2POLAND - grafika
Moment, w którym nazywanie wodoru „paliwem przyszłości” będzie brzmiało jak przestarzały oksymoron, wydaje się coraz bliższym, a wykorzystanie wodoru coraz bardziej powszechne. Wodorowy wyścig trwa, ale nie chodzi w nim już tylko o neutralność klimatyczną, ale co może i znacznie ważniejsze, bezpieczeństwo energetyczne kolejnych państw Europy. I Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND to centralny punkt rozmów na temat transformacji energetycznej w Polsce, kluczowy dla wyznaczenia kierunków zmian w obszarze społecznym, gospodarczym i biznesowym.

W części merytorycznej Forum H2POLAND blisko stu ekspertów z kraju i świata będzie starało się odpowiedzieć na szereg pytań, m.in.: jak najlepiej wykorzystać potencjał gazów zdekarbonizowanych na pierwszym etapie transformacji energetycznej w Polsce? Jak mądrze finansować gospodarkę wodorową? Jak równoważyć interesy operatora infrastruktury i jej użytkowników? Ponadto, w programie znajdą się sesje techniczne dotyczące m.in. magazynowania i wychwytywania dwutlenku węgla, certyfikacji i świadectw pochodzenia wodoru, a także kwestii związanym z bezpieczeństwem. Ważne miejsce na Forum H2POLAND zajmą debaty poświęcone roli dolin i hubów wodorowych, poprzez które, w różnych krajach wdrażana jest lokalna gospodarka wodorowa. Nie mniej istotne zadania spoczywają na samorządach, bo zastosowanie wodoru na tym poziomie to nie tylko kwestia transportu publicznego i usług komunalnych, ale wiele innych obszarów takich jak magazynowanie i przetwarzanie energii czy ciepłownictwo. Procesy składające się na gospodarkę wodorową, począwszy od produkcji, poprzez magazynowanie, dystrybucję i szerokie zastosowanie technologii wodorowych stwarzają zapotrzebowanie na specjalistów z różnych dziedzin. Kształceniu kadr poświęcony zostanie osobny panel.

Tym, co wyróżnia Forum H2POLAND, jest formuła poszerzona o ekspozycję targową.

„Postawiliśmy na targi nie tylko ze względu na 100-letnie doświadczenie w ich organizacji, ale przede wszystkim dlatego, że targi są doskonałym papierkiem lakmusowym kondycji branży – mówi Joanna Kucharska, dyrektor Grupy Produktów Międzynarodowych Targów Poznańskich – O wodorze i potrzebie zmian, w kontekście transformacji energetycznej wiele zostało już powiedziane, jednak, co szczególnie pokazały nam ostatnie lata, dopiero to, co zostaje zaprezentowane na targach, oddaje stan faktyczny danego sektora gospodarki” – dodaje.

Zarówno wystawa, jak i część merytoryczna pozwolą określić faktyczne miejsce Polski wśród krajów wdrażających technologie wodorowe oraz odpowiedzieć na pytanie, na jakie miejsce w wyścigu wodorowym rzeczywiście możemy liczyć w przyszłości?

Więcej informacji: www.H2POLAND.com.pl

Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND odbędzie się 17-18 maja 2021 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Na Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND zapraszają:

Region Gospodarz: Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Organizator: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Współorganizatorzy H2POLAND Conference: Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, partnerzy i Klaster Technologii Wodorowych

Partner generalny: PKN ORLEN S.A.

Partner generalny – sponsor sesji: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Partner merytoryczny TÜV SÜD Polska Sp. z o.o.

Partner prawny SMM Legal

Partnerzy: STASTO Automation Sp. z o.o., SES Hydrogen, Konfederacja Lewiatan, Grupa Technologiczna ASE, Samorząd Województwa Podkarpackiego, Toyota Polska, Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Prezydent Miasta Poznania United Global Compact, Ambasada Królestwa Danii w Polsce, Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy

Źródło informacji: H2POLAND

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 11.05.2022, 11:36
Źródło informacji H2POLAND
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ