Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Warszawa, Polska, 27 lutego 2017 r. PRNewswire - Uczniowie Brytyjskiego Liceum w Warszawie rozpoczęli ambitny projekt dążący do zgromadzenia danych umożliwiających zrozumienie problemów, z którymi boryka się miasto. Pracując wraz z naukowcami i ekspertami z uczelni MIT, a także przy współpracy miejscowych instytucji i nauczycieli uczniowie będą gromadzić i analizować dane w celu identyfikacji problemów w mieście. Projekt jest częścią większego wyzwania Data-Driven Curiosity Challenge opierającego się na szukaniu odpowiedzi na nurtujące pytania w danych. Wyniki badań zostaną wykorzystane przez uczniów do edukowania społeczności szkolnej i lokalnej w zakresie lepszego zrozumienia problemów i ich wagi.
Wyzwanie, w którym biorą udział uczniowie, jest drugim etapem trzyczęściowego, rocznego zadania opracowanego przez ekspertów z uczelni MIT na podstawie tak zwanych przedmiotów STEAM przy wykorzystaniu metody naukowej. Uczniowie wykorzystają dane do przeanalizowania następujących kwestii
- Smog. Czasami młodzież nie może wychodzić w budynków w trakcie przerw ze względu na intensywny smog. Uczniowie postanowili zbadać tę kwestię dogłębniej ponieważ Warszawa uważana jest za jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie. W ramach badań uczniowie będą gromadzić dane z różnych źródeł, a następnie przyjrzą się przyczynom i skutkom, jak również strategiom prewencyjnym, które mogłyby doprowadzić do obniżenia poziomu smogu. O pomoc w zakresie potencjalnych rozwiązań tego problemu uczniowie poprosili szereg specjalistów w mieście, włączywszy miejscowego polityka oraz członka organizacji pozarządowej odpowiedzialnego za powołanie inicjatywy Warszawski Alarm Smogowy, której celem jest szerzenie świadomości na temat smogu w mieście. Niektórzy uczniowie stworzyli także wideoblogi w serwisie YouTube traktujące o smogu w celu informowania na ten temat swoich rówieśników.
- Ruch. Problem nadmiernego ruchu drogowego spotęgował efekty zmiany klimatu oraz emisji CO2. To właśnie ruch przyczynił się do powstania wielu warszawskich problemów środowiskowych, włączywszy smog. W wyniku prowadzonych badań uczniowie odkryli, że starsze modele samochodów poruszających się po mieście są powodem wysokich poziomów emisji. Jedna z klas przeprowadziła analizę częstotliwości wykorzystywania samochodów jako środka transportu do szkoły z wyliczeniem związanej z tym produkcji dwutlenku węgla, oszacowaniem wpływu na środowisko oraz opracowaniem możliwych środków zaradczych.
- Recykling. Odpady w Warszawie często trafiają prosto na wysypiska lub są palone, co powoduje emisję bardzo niebezpiecznych toksycznych gazów. Uczniowie prowadzili badania, obserwacje, ankiety oraz badania w sieci w celu odkrycia przyczyn tego zjawiska oraz możliwych kroków w kierunku zmiany nawyków recyklingu na lepsze.
Poprzez zaangażowanie w realne problemy, które dotykają społeczność uczniowie nauczyli się współpracy z rówieśnikami i najbliższym otoczeniem przez zbieranie informacji, które z kolei można wykorzystać do stworzenia historii danych o istotnym znaczeniu.
Alun Yorath, dyrektor Brytyjskiego Liceum w Warszawie:
"Projekt ten z pewnością przemówił do wyobraźni młodzieży z Brytyjskiego Liceum w Warszawie. Korytarze przepełnione są rozmowami o danych i ich znaczeniu. Jako dawny dyrektor do spraw nauki jestem pod niesamowitym wrażeniem poziomu dociekliwości badawczej, którą wykazali się uczniowie. Entuzjazm, z którym podeszli do projektu budzi podziw i jest prawdziwym świadectwem wagi współpracy z MIT".
John Durant, dyrektor Muzeum MIT:
"Z przyjemnością przypatruję się, jak wyzwanie STEAM MIT wchodzi w drugą fazę. Nowe wyzwanie, z którym muszą zmierzyć się uczniowie organizacji Nord Anglia doprowadzi do rozwoju umiejętności gromadzenia i analizy danych, które pełnią kluczową rolę w skutecznym rozwiązywaniu problemów w wielu dziedzinach życia i pracy. Wyglądamy ścisłej współpracy z nauczycielami i uczniami Nord Anglia w najbliższych miesiącach".
Wyzwanie jest częścią szerszej współpracy między uczelnią MIT a szkołami organizacji Nord Anglia Education obejmującej interdyscyplinarne przedmioty tzw. STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka). W samym centrum współpracy leży filozofia uczelni MIT opierająca się na pracy umysłu i rąk, która nawołuje do przyjmowania praktycznego podejścia do rozwiązywania problemów. W ramach tego podejścia uczniowie Brytyjskiego Liceum w Warszawie rozwiną uniwersalne umiejętności kluczowe, włączywszy kreatywność, krytyczne myślenie, ciekawość i komunikację, które mogą być wykorzystane we wszystkich przedmiotach i ścieżkach kariery w przyszłości.
Współpraca między placówkami Nord Anglia a uczelnią MIT rozpoczęła się we wrześniu 2016 r. w 13 pierwszych placówkach. W najbliższych latach współpracą objętych zostanie ponad 37 000 uczniów z 43 międzynarodowych szkół Nord Anglia.
Brytyjskie Liceum w Warszawie
Brytyjskie Liceum w Warszawie (The British School Warsaw) powstało w 1992 roku i prowadzi naukę dzieci ponad 60 narodowości w wieku od 2 do 18 lat. Placówka realizuje angielski program nauczania dostosowany do potrzeb międzynarodowej społeczności. W ofercie szkoły można znaleźć także egzaminy IGCSE oraz program przygotowujący do matury międzynarodowej IBDP. Celem szkoły jest motywowanie uczniów do osiągnięć we wszystkich dziedzinach przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższego poziomu edukacji w Polsce w bezpiecznym, pozytywnym i budującym środowisku. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.nordangliaeducation.com/our-schools/warsaw.
Logo - http://mma.prnewswire.com/media/471785/Nord_Anglia_Education_Master_20170228LOGO_Logo.jpg
Źródło: Nord Anglia Education
Kontakt:
Olga Rasiewicz
Dyrektor rekrutacji i marketingu
tel. (0048)-22-842-32-81
e-mail: olga.rasiewicz@thebritishschool.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 27.02.2017, 12:53 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |