Pobierz materiał i Publikuj za darmo
EWE walczy o czyste powietrze, dlatego 24 lutego br. w centrum Wielunia (woj. łódzkie), rozdała dla mieszkańców 5000 półmasek antysmogowych, a za każdy dom jednorodzinny przestawiony na gaz ziemny zasadzi 100 tulipanów w mieście.
Kampanii antysmogowej patronował Urząd Miejski w Wieluniu, a akcję w terenie wsparły: OSP Wieluń, Zespół Szkół nr 1 oraz Straż Miejska.
"Co roku nasza firma organizuje akcje wspierające mieszkańców gmin, w których działamy, w zakresie wymiany starych, zanieczyszczających powietrze pieców węglowych na ekologiczne i wysokiej sprawności kotły gazowe. Tym razem poszliśmy krok dalej, rozdaliśmy dla mieszkańców Wielunia półmaski antysmogowe, a dodatkowo zasadzimy, mam nadzieję, wiele kwiatów w mieście - mówi Piotr Ciupa pełnomocnik zarządu EWE w Wieluniu i dodaje: - Jestem przekonany, że coraz więcej pieców węglowych będzie zastąpionych gazowymi. My na pewno nadal będziemy podejmować działania, które pomogą zrozumieć dlaczego warto zastanowić się nad tym, czym palimy w piecach i wymienić je na bardziej ekologiczne. Bardzo duże zainteresowanie mieszkańców Wielunia utwierdza nas w przekonaniu, że działania te są słuszne".
EWE to firma energetyczna, która od 18 lat działa na rynku gazowniczym. Przez ten okres działalności, spółka obniżyła o około 1.652.000 CO2 i 2.478 ton pyłów emitowanych do powietrza.
W Polsce aż 70% domów jednorodzinnych ogrzewanych jest przy użyciu pieców węglowych. Bardzo często są to przestarzałe kotły o niskich parametrach emisyjnych, a ich użytkowanie skutkuje wysoką emisją pyłów i substancji rakotwórczych.
Każdy domek jednorodzinny ogrzewany w taki sposób emituje do atmosfery 3,4 tony CO2 (dwutlenku węgla) oraz 4 kg pyłów (PM 2,5 i PM 10). Domowe kotłownie opalane węglem lub innymi paliwami stałymi, a często również i śmieciami są głównym źródłem zapylenia powietrza w Polsce. Co roku w Polsce z powodu smogu umiera 45 000 osób.
Wzrost stężenia zanieczyszczeń powietrza w bieżącym roku w Polsce jest krytyczny. Informacje podawane w mediach o znacznym przekroczeniu dopuszczalnych norm zanieczyszczeń w powietrzu i negatywnych skutkach dla zdrowia zatrważają.
KONTAKT:
Sylwia Stochel
EWE energia sp. z o. o.
ul. 30 Stycznia 67
66-300 Międzyrzecz
tel. kom. +48 600 029 161
e-mail: sylwia.stochel@ewe.pl
www.ewe.pl
facebook.com/ewe.energia
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 03.03.2017, 12:17 |
Źródło informacji | EWE |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Bezpieczeństwo jest największym luksusem - światowa premiera flagowego modelu Chery TIGGO 9
- 23.12.2024, 13:14
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
FPP: paragonowa biurokracja kontra cyfrowa rzeczywistość
Pracownicy i pracodawcy muszą gromadzić papierowe paragony, by udokumentować wydatki na posiłki w ramach benefitów żywieniowych, mimo że firmy od dawna stosują znacznie prostszy i nowocześniejszy mechanizm kontroli. Ten zbędny – zdaniem FPP, wymóg szczególnie kontrastuje z podejściem państwa do innych świadczeń społecznych, gdzie beneficjenci nie muszą w jakikolwiek sposób dokumentować swoich wydatków. Federacja Przedsiębiorców Polskich apeluje o naprawę tych przestarzałych przepisów.- 23.12.2024, 12:52
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Federacja Przedsiębiorców Polskich
-
Image
Prezes Taurona: dystrybucja to rdzeń biznesowy naszej firmy (komentarz ekspercki) PAP
Osiągnięcie neutralności klimatycznej w 2040 roku, 60 mld zł inwestycji w segment dystrybucyjny i ponad 6 GW mocy zainstalowanych w odnawialnych źródłach i magazynach energii do 2035 roku - to kluczowe elementy nowej strategii Grupy TAURON na lata 2025-2035. „Zainwestujemy bardzo dużo pieniędzy w dystrybucję. To rdzeń biznesowy naszej firmy, który ma ogromny wpływ na rozwój regionów, gospodarki. Mocno stawiamy na ten segment” - podkreślił Grzegorz Lot, prezes TAURON Polska Energia.- 23.12.2024, 12:19
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom