Pobierz materiał i Publikuj za darmo
<p>
<p>- CECEP unowocześnia fabrykę w celu odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na produkty.
SZANGHAJ, 21 czerwca 2019 r. /PRNewswire/ - W celu zmniejszenia kosztów operacyjnych operatorów energii słonecznej firma CECEP Solar Energy Technology (Zhenjiang), zwana dalej CECEP Zhenjiang zaprezentowała szereg produktów i systemów fotowoltaicznych na targach SNEC 2019, które odbyły się w dniach 4 do 9 czerwca 2019 r. Produkty objęły „świetlistą serię" firmy, czyli kolorowe, podwójnie przeszklone moduły PVB i wysoko wydajne moduły półogniwowe. Prezentacja najnowszych produktów CECEP towarzyszy dążeniom firmy do osiągnięcia parytetu sieci.
Wideo o targach: https://cdn4.prnasia.com/002071/mnr/201906/cecep/video1.mp4
Kolorowy, podwójnie przeszklony moduł PVB
Nowo wprowadzony na rynek kolorowy, podwójnie przeszklony moduł PVB był gwoździem programu na targach. PVB (butyral poliwinylu) to materiał, który nadaje szkłu wytrzymałości i lekkości. Kolorowe moduły PVB firmy CECEP mają szerokie zastosowania w budynkach i innych miejscach.
Moduł półogniwowy
Wśród wyróżnionych produktów firmy CECEP znalazł się także bardzo wydajny, półogniwowy moduł, w którym ogniwa solarne przecięte są na pół w celu zwiększenia wydajności i wytrzymałości modułu. Według zastępcy dyrektora generalnego CECEP moduły półogniwowe stały się dominującym trendem w branży energii solarnej ponieważ mogą zwiększyć możliwości generacyjne i gwarantują wyższy poziom produkcji energii.
„Dążymy do uzyskania parytetu sieci w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie ze strony rynku. Branża fotowoltaiczna poszukuje większej liczby alternatywnych sposobów na zwiększenie wydajności konwersji i zmniejszenie kosztów. Technologia półogniwowa charakteryzuje się większą wydajnością generacji energii i wytrzymałością termalną, przez co jest częściej wybierana przez producentów modułów. Podwójnie przeszklone moduły PVB są bardziej odporne na surowe warunki pogodowe, mają solidniejszą wydajność, dłuższą żywotność i wyższe możliwości generacyjne”– skomentował Huang Guoping, zastępca dyrektora generalnego CECEP Solar Energy Technology.
W 2018 r. firma CECEP rozpoczęła unowocześnianie części najważniejszej infrastruktury w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania. W przygotowaniach do produkcji masowej modułów firma założyła wielofunkcyjną linię produkcyjną, która może produkować moduły półogniwowe i PVB jednocześnie.
Jak twierdzi dyrektor niedawno unowocześnionego działu modułów He Fei, celem zmian jest osiągnięcie produkcji masowej i automatyzacji. „Naszym celem jest osiągnięcie produkcji na poziomie 500 MW w modułach półogniwowych i podwójnie przeszklonych w dziale modułów” – skomentował He.
Dział ogniw w firmie CECEP rozpocznie proces unowocześniania w sierpniu 2019 r. Dyrektor Gao Ronggang potwierdził, że celem działań jest zwiększenie możliwości w produkcji masowej zwłaszcza ogniw monokrystalicznych PERC.
Dział informatyki firmy CECEP rozpoczął integrację „genów smart" z produkcją, zarządzaniem, usługami i logistyką. Dyrektor departamentu Li Ning potwierdził, że dział jest grupą roboczą skupioną na usługach i rozwiązaniach. Dział opracował także dwa systemy cyfrowe do monitorowania i zarządzania własnymi projektami.
O CECEP Solar Energy Technology (Zhenjiang)
Założona w 2010 r. firma CECEP Solar Energy Technology (Zhenjiang) to spółka podległa będącego w posiadaniu państwa chińskiego koncernu Energii Słonecznej w Konserwacji Energii i Ochrony Środowiska. Główna działalność firmy obejmuje opracowywanie, produkcję i sprzedaż ogniw i modułów solarnych, a także prowadzenie badań i rozwoju technologii fotowoltaicznych. Misją firmy jest zwiększenie dostępności ekologicznych źródeł energii, w tym energii słonecznej, w celu utworzenia lepszej przyszłości.
Źródło: CECEP Solar
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 24.06.2019, 12:07 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |