Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- SW informuje:
Resort Sprawiedliwości pomaga w walce z koronawirusem. Kombinezony medyczne, maseczki oraz fartuchy - więzienia przyłączyły się do akcji na polecenie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Na apel o pomoc zareagowali także funkcjonariusze Zakładu Karnego w Kwidzynie.
W ostatnim czasie ponad 700 maseczek przekazali funkcjonariusze kwidzyńskiej Służby Więziennej personelowi lokalnych instytucji pomocowych, w tym Hospicjum Św. Wojciecha, Domu Pomocy Społecznej, Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Domu Dziecka w Kwidzynie i Ryjewie oraz kadrze zaprzyjaźnionych przedszkoli.
Na środki ochrony osobistej wydano pieniądze funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa, a także przyjaciół współpracujących z zakładem karnym. Zbiórkę zainicjowała wychowawczyni kwidzyńskiego więzienia.
W ramach prowadzonej w całej Polsce akcji #ResortSprawiedliwościPomaga we wszystkich jednostkach penitencjarnych, w tym również w Zakładzie Karnym w Kwidzynie produkowane są środki ochrony osobistej. Trafiają one do najbardziej potrzebujących - szpitali, domów dziecka ale także do mieszkańców regionu.
Każdego dnia funkcjonariusze służb mundurowych służą obywatelom, chroniąc ich przed różnymi zagrożeniami. W codziennej służbie dbamy o bezpieczeństwo publiczne. W czasach pandemii nie możemy zapomnieć zwłaszcza o lekarzach, ratownikach medycznych, personelu instytucji pomocowych, którzy poświęcają się dla dobra całego społeczeństwa. Nie możemy zapomnieć o ich ochronie. W polskich więzieniach, dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy Służby Więziennej, wiele osób szyje m.in. maseczki ochronne, które trafiają do najbardziej potrzebujących - mówi kpt. Anna Orzechowska-Winnicka, inicjatorka maseczkowej pomocy.
Funkcjonariusze ZK Kwidzyn nie ustają w pomocy. Maseczki szyte są przez cały czas. Więziennicy planują następne wizyty w ośrodkach pomocowych.
Chcemy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy okazali nam pomoc w przeprowadzeniu akcji. Poprzez kolejną inicjatywę ruszyliśmy z pomocą do społeczeństwa. Wielkie ukłony kierujemy do naszych zaprzyjaźnionych krawcowych m.in. do członków naszych rodzin ale także Izy i Elżbiety. To właśnie te osoby umożliwiły uszycie takiej ilości środków ochrony. DZIĘKUJEMY ;-)
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść - z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ mom/ lena/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 14.05.2020, 12:34 |
Źródło informacji | Służba Więzienna |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
NCCN przyłącza się do światowych organizacji na rzecz walki z rakiem na pierwszym międzynarodowym spotkaniu szkoleniowo-mentorskim w sprawie planów leczenia onkologicznego
Stowarzyszenie National Comprehensive Cancer Network z siedzibą w USA znalazło się wśród przedstawicieli nawet 75 krajów biorących udział w Cancer Planners Forum w Genewie w Szwajcarii.- 14.05.2025, 13:46
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PR Newswire
-
Eksperci wskazują, że szczepienia ochronne dorosłych to sposób na zdrowsze i dłuższe życie PAP
Populacja w Europie szybko się starzeje, a osoby dorosłe, szczególnie po pięćdziesiątce są grupą narażoną na choroby zakaźnie i wywołane przez nie powikłania. Poprawę ich bezpieczeństwa ma zapewnić opracowywany w UE program szczepień ochronnych. Pierre Van Damme z Uniwersytetu w Antwerpii (Belgia) i prof. Paolo Bonanni z Uniwersytetu we Florencji (Włochy), założyciele Adult Immunization Board (AIB), mówią w rozmowie z PAP, jak i dlaczego powinno się zachęcać dorosłych do szczepień.- 14.05.2025, 09:11
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Diagnostyka onkologiczna nadal kuleje. Eksperci alarmują: „Rozwiązania potrzebne na wczoraj”
„Już po pierwszym miesiącu funkcjonowania Krajowej Sieci Onkologicznej widzimy konkretne bariery, szczególnie w obszarze diagnostyki. Ale wiemy też, co można i trzeba zmienić” - mówił prof. Piotr Rutkowski, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, otwierając konferencję online poświęconą najpilniejszym potrzebom systemowym. Brak możliwości rozliczania badań molekularnych z krwi w trybie ambulatoryjnym, niepełne rozpoznania w SOLO-3, przesadna biurokracja i zbyt długie ścieżki decyzyjne - to tylko niektóre z problemów wskazanych przez ekspertów. Kluczowe jest odblokowanie finansowania, uproszczenie procedur, wprowadzenie jednoczasowego skierowania na badania patomorfologiczne i molekularne (warunkowego) oraz przywrócenie akredytacji dla zakładów patomorfologii. „Nie możemy dłużej udawać, że diagnostyka molekularna to dodatek. To warunek skutecznej diagnostyki i leczenia” - podkreśli wielokrotnie eksperci.- 13.05.2025, 16:17
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Polskie Towarzystwo Onkologiczne
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ