Newsletter

Zdrowie i styl życia

Integracja badań klinicznych w Akademii Leona Koźmińskiego

12.10.2022, 09:49aktualizacja: 12.10.2022, 09:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Akademia Leona Koźmińskiego (1)
Akademia Leona Koźmińskiego (1)
Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza na II Międzynarodową Konferencję „Badania Kliniczne to MY”, która odbędzie się w dniach 14-15 października 2022 r. w Warszawie. Partnerami merytorycznymi są: Gdański Uniwersytet Medyczny, Centrum Transferu Technologii GUMED, Związek Firm Biotechnologicznych BioForum oraz Kozminski Business HUB.

Zorganizowane rok wcześniej pierwsze stacjonarne spotkanie specjalistów z branży badań klinicznych spotkało się z dużym zainteresowaniem. Pomimo pandemii przybyło ponad stu uczestników. To zachęciło organizatorów do przekształcenia wydarzenia w imprezę cykliczną.

Ubiegłoroczne spotkanie pokazało, że warto i trzeba rozmawiać o nowoczesnych rozwiązaniach w badaniach klinicznych.

„Zależy nam na tym, aby pomysły usprawniające działanie ochrony zdrowia i poprawiające wyniki leczenia, od których zależy nasza przyszłość, były bezpiecznie opracowywane i wdrażane. Wierzymy że formuła spotkania, w którym spotkają się przedstawiceiele dwóch innowacyjnych dziedzin medycyny, startupów med-tech i badań klinicznych, zaowocuje na przyszłosć – mówi dr Łukasz Więch, lider studiów w ochronie zdrowia Akademii Leona Koźmińskiego. - Chcemy dyskutować w gronie ekspertów by wypracowywać nowe rozwiązania i zawiązaywać współprace skutkujące rozwojem medycyny” - dodaje.

W pierwszym dniu zaplanowano dyskusję o wartościowaniu projektów z branży med-tech i o kryteriach, na podstawie których można ocenić, czy opracowywany pomysł faktycznie wpłynie w dodatni sposób na sytuację ochrony zdrowia oraz czy ma potencjał wdrożeniowy. Po panelu dyskusyjnym rozpoczynającym wydarzenie odbędzie się szereg prelekcji merytorycznych oraz prezentacje startupów med-tech, biorących udział w konkursie na najlepszy pomysł, moderowane przez Kozminski Business Hub. Kapituła wybierze zwycięzcę, który w nagrodę otrzyma program akceleracyjny współtworzony przez ALK, GUMED i BioForum. Eksperci którzy zapowiedzieli swój udział w tym dniu i zaprezentują swoje wykłady to miedzy innymi: Andrzej Ryś - dyyrektor i ekspert w Komisji Europejskiej, prof. Katarzyna Kolasa z Akademii Leona Koźmińskiego, Artur Olesch - światowej sławy dziennikarz innowacji w ochronie zdrowia czy Joanna Broy z EIT Health.

Tematyka poruszana podczas drugiego dnia konferencji obejmuje zagadnienia związane z badaniami klinicznymi. W ramach bloku innowacyjnych terapii odbędą się wykłady profesorów medycyny, którzy przekażą wiedzę o najnowszych pochodzacych z badań, osiagnieciach neurologii, kardiologii i onkologii. W trakcie paneli poświęconych ścieżce rejestracji leków na choroby rzadkie, oraz wdrożeniu rozporządzenia unijnego nr 536/2014 w sprawie prowadzenia badań klinicznych, odbędą się przekrojowe dyskusje z ważnymi intereariuszami rynku. W ostaniej częśći spotkania poruszona zostanie dyskusja na temat niektórych z globalnych trendów w badaniach klinicznych. Wystąpią m.in. dr Antoni Jędrzejowski - prezes GCPpl, dr Jacques Demotes - dyrektor generalny ECRIN, dr Iga Lipska - europejski ekspert zdrowia publicznego i konsultant GUMED, prof. Bartosz Karaszewski - GUMED, dr Agata Bloswick - Global Head Start-Up Operations and Regulatory Submissions w Labcorp.

Celem konferencji jest integracja i wsparcie dla środowiska badań klinicznych i startupów med-tech, dzielenie się wiedzą z obszaru przełomowych dokonań w badaniach klinicznych i zmian w prawie. Dlatego udział w niej zapowiadają reprezentacji środowiska medycznego, pracownicy ośrodków badawczych, firm biotechnologicznych, farmaceutycznych i CRO, przedstawiciele organizacji pacjenckich, administracji publicznej, twórcy startupów z szeroko rozumianej dziedziny medycznej oraz inwestorzy poszukujący ciekawych i nowoczesnych pomysłów na rozwój.

Oprócz spotkania na żywo w auli ALK, konferencja będzie dostępna również online, z wykorzystaniem komunikacji audiowizualnej i z możliwością brania udziału w dyskusji. Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie z języka polskiego na angielski i odwrotnie dzięki wsparciu biura tłumaczeń Kontekst.

Strona konferencji z programem oraz rejestracją: https://www.kozminski.edu.pl/pl/2nd-international-conference-we-are-clinical-reaserch-pl

Źródło informacji: Akademia Leona Koźmińskiego

partnerzy

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 12.10.2022, 09:49
Źródło informacji Akademia Leona Koźmińskiego
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii