Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Podczas konferencji prasowej zapowiadającej powstanie 29 i 30 kwietnia Mobilnej Strefy Zdrowia PZU w Żyrardowie, Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, przypominał o zaangażowaniu publicznych spółek w rozwiązywanie najistotniejszych problemów społecznych.
„PZU jako największy ubezpieczyciel w tej części Europy, ponownie staje na wysokości zadania. Nie do przecenienia była jego rola w walce ze skutkami pandemii czy pomoc udzielona uchodźcom z Ukrainy - teraz zaś podejmuje się dotarcia z nowoczesnym sprzętem medycznym i doskonałymi specjalistami do mieszkańców tzw. Polski lokalnej” - powiedział Maciej Małecki.
W zeszłorocznej, pierwszej edycji projektu „Zdrowe Życie”, zespół lekarzy i pielęgniarek PZU Zdrowie, eksperci NFZ i specjaliści wojskowi wykonali blisko 34,5 tys. badań i konsultacji w 11 miastach. Podczas akcji zrealizowano ponad 14,5 tys. bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich oraz blisko 19,9 tys. usług dotyczących profilaktyki.
„Spośród osób, które wzięły udział w badaniach, średnio co piąta została skierowana na dalszą diagnostykę. Zeszłoroczny program pokazał wysokie znaczenie przeprowadzania badań profilaktycznych, nawet w przypadku dobrego samopoczucia” - zaznaczył Andrzej Jaworski, prezes zarządu PZU Zdrowie.
Ekspert przypomniał, że badania w Mobilnej Strefie Zdrowia są całkowicie bezpłatne, dostosowane do potrzeb seniorów, najmłodszych i osób niepełnosprawnych oraz nie wymagają skierowania lekarskiego. Wystarczy po prostu pojawić się w sobotę lub niedzielę na placu Jana Pawła II w centrum Żyrardowa, aby wykonać tak podstawowe, jak i bardziej skomplikowane badania, chociażby kardiologiczne czy dermatologiczne.
„Jako gospodarz tego przepięknego miasta serdecznie dziękuję zarówno ministerstwu, jak i Grupie PZU za tę niezwykle cenną inicjatywę. Apeluję także do wszystkich mieszkańców miasta i jego okolic, aby znaleźli w najbliższy weekend czas na odwiedzenie strefy, bo naprawdę warto żyć w zdrowiu jak najdłużej” - przekonywał Lucjan Chrzanowski, prezydent Żyrardowa.
Zarówno w Żyrardowie, jak i innych miejscowościach, w których powstanie wyjątkowa Strefa Zdrowia PZU Życie, dostępne będą m.in. USG, przegląd stomatologiczny, badania mammograficzne. Specjalista chorób wewnętrznych zinterpretuje nasze wyniki poziomu cholesterolu, EKG, poziomu glukozy, ciśnienia krwi, a fizjoterapeuta udzieli porad w zakresie schorzeń układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego.
„Cieszę, że ta inicjatywa dociera również do mniejszych ośrodków, w których często dostęp do lekarzy specjalistów jest ograniczony. Ta inicjatywa to szansa na odpowiednio wczesne wykrycie niepokojących symptomów, pozwalające na podjęcie ewentualnego leczenia i wygranie z chorobą” - wyjaśniał minister Małecki.
Mobilna Strefa Zdrowia na pl. Jana Pawła II w Żyrardowie będzie otwarta w sobotę i niedzielę (29, 30 kwietnia) od godziny 10.00 do 19.00.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 28.04.2023, 09:07 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wigilijne stoły w Polsce. Opowieść o warzywach, które tworzą świąteczną magię
Wigilijny wieczór to nie tylko czas spotkań rodzinnych, ale także moment, kiedy polskie domy zapełniają się zapachami tradycyjnych potraw. Od wieków, mimo ograniczonego dostępu do świeżych warzyw w zimie, nasze babcie i prababcie potrafiły wykorzystać to, co dostępne - kiszonki, susze, przechowywane w piwnicach korzenie - tworząc z nich wyjątkowe dania, które do dziś są symbolem polskiej Wigilii.- 23.12.2024, 09:55
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Brandmates
-
Bez imienia, bez twarzy, z wielką misją - nowy projekt w sieci
W polskim internecie pojawiła się nowa, anonimowa postać, która działa w cieniu, ale z jasnym celem - szerzenie dobra w wyjątkowy sposób. Nie szuka rozgłosu, ale jej działania mogą zmienić to, jak patrzymy na wsparcie i empatię. Czy internet jest gotowy na coś takiego?- 19.12.2024, 13:16
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Biuro Prasowe kampanii „Dobro nie potrzebuje twarzy”
-
Image
Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”: każdy powinien mieć łatwy dostęp do apteki PAP
Według danych Rejestru Aptek i GUS około 1,8 mln Polaków nie ma dostępu do apteki w swojej gminie. Dlatego Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” zachęca do międzyśrodowiskowego dialogu z myślą o pacjentach – to główny wniosek konferencji pt. „Apteka dla Pacjenta - nierówny dostęp do leków i opieki farmaceutycznej w samorządach. Jeden problem - wiele perspektyw”.- 19.12.2024, 11:29
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom