Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- SW informuje:
Resort Sprawiedliwości pomaga w walce z koronawirusem. Kombinezony medyczne, maseczki oraz fartuchy - więzienia przyłączyły się do akcji na polecenie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Na apel o pomoc zareagowali także funkcjonariusze Zakładu Karnego w Kwidzynie.
W ostatnim czasie ponad 700 maseczek przekazali funkcjonariusze kwidzyńskiej Służby Więziennej personelowi lokalnych instytucji pomocowych, w tym Hospicjum Św. Wojciecha, Domu Pomocy Społecznej, Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Domu Dziecka w Kwidzynie i Ryjewie oraz kadrze zaprzyjaźnionych przedszkoli.
Na środki ochrony osobistej wydano pieniądze funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa, a także przyjaciół współpracujących z zakładem karnym. Zbiórkę zainicjowała wychowawczyni kwidzyńskiego więzienia.
W ramach prowadzonej w całej Polsce akcji #ResortSprawiedliwościPomaga we wszystkich jednostkach penitencjarnych, w tym również w Zakładzie Karnym w Kwidzynie produkowane są środki ochrony osobistej. Trafiają one do najbardziej potrzebujących - szpitali, domów dziecka ale także do mieszkańców regionu.
Każdego dnia funkcjonariusze służb mundurowych służą obywatelom, chroniąc ich przed różnymi zagrożeniami. W codziennej służbie dbamy o bezpieczeństwo publiczne. W czasach pandemii nie możemy zapomnieć zwłaszcza o lekarzach, ratownikach medycznych, personelu instytucji pomocowych, którzy poświęcają się dla dobra całego społeczeństwa. Nie możemy zapomnieć o ich ochronie. W polskich więzieniach, dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy Służby Więziennej, wiele osób szyje m.in. maseczki ochronne, które trafiają do najbardziej potrzebujących - mówi kpt. Anna Orzechowska-Winnicka, inicjatorka maseczkowej pomocy.
Funkcjonariusze ZK Kwidzyn nie ustają w pomocy. Maseczki szyte są przez cały czas. Więziennicy planują następne wizyty w ośrodkach pomocowych.
Chcemy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy okazali nam pomoc w przeprowadzeniu akcji. Poprzez kolejną inicjatywę ruszyliśmy z pomocą do społeczeństwa. Wielkie ukłony kierujemy do naszych zaprzyjaźnionych krawcowych m.in. do członków naszych rodzin ale także Izy i Elżbiety. To właśnie te osoby umożliwiły uszycie takiej ilości środków ochrony. DZIĘKUJEMY ;-)
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść - z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ mom/ lena/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 14.05.2020, 12:34 |
Źródło informacji | Służba Więzienna |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Rzecznik Praw Pacjenta: dobre praktyki wzmacniają bezpieczeństwo pacjentów PAP
Wdrażanie dobrych praktyk w przychodniach i szpitalach usprawnia funkcjonowanie tych placówek i wzmacnia poczucie bezpieczeństwa u pacjentów oraz komfort pracy medyków - uważa Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta, i zachęca placówki medyczne do tworzenia i wdrażania kolejnych tego typu rozwiązań.- 21.01.2025, 10:07
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Polska aplikacja MoodMon pomoże w leczeniu depresji i choroby afektywnej dwubiegunowej PAP
Polska aplikacja MoodMon zwyciężyła w międzynarodowym konkursie Bupa Eco-Disruptive 2024, którego celem jest wspieranie startupów tworzących innowacje dla systemu opieki zdrowotnej. Oprogramowanie, oparte na sztucznej inteligencji, pozwala monitorować osoby z problemami psychicznymi: nawracającą depresją i chorobą afektywną dwubiegunową.- 16.01.2025, 10:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Strategia ESG wspiera rozwój biznesu z korzyścią dla pracowników, społeczeństwa i środowiska PAP
Konsumenci, pracownicy, inwestorzy, a także instytucje regulacyjne zwracają coraz większą uwagę na wskaźniki środowiskowe, zaangażowanie społeczne i transparentność w biznesie. Zrównoważony rozwój powinien być elementem strategii firmy i wyznaczać długoterminowy kierunek działania. Pokazuje to przykład Opella, jednostki biznesowej Consumer Healthcare w Sanofi, która realizując konsekwentnie cele ESG, uzyskała niedawno certyfikat B Corp w Europie Środkowo-Wschodniej.- 15.01.2025, 10:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom