Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Prof. Ronald M. Evans otrzymał nagrodę w dziedzinie nauk medycznych i farmaceutycznych.
TOKIO -- (BUSINESS WIRE) -- We wtorek 16 kwietnia odbyła się ceremonia rozdania nagród zorganizowana przez Japan Prize Foundation (przewodniczący: Hiroshi Komiyama) w Hotelu Imperial w Tokio położonym w okręgu Chiyoda. Wydarzenie miało na celu uhonorowanie naukowców, którzy dokonali oryginalnych i przełomowych osiągnięć w dziedzinie nauki i technologii na całym świecie oraz wnieśli znaczący wkład na rzecz utrzymania pokoju i zwiększenia dobrobytu dla całej ludzkości.
W uroczystości udział wzięli prof. sir Brian J. Hoskins (Zjednoczone Królestwo) oraz prof. John Michael Wallace (USA), laureaci nagrody w dziedzinie zasobów, energii, środowiska i infrastruktury społecznej, oraz prof. Ronald M. Evans (USA), zdobywca nagrody w dziedzinie nauk medycznych i farmaceutycznych. W każdej z dziedzin, laureatom nagród o wartości 100 mln jenów, wręczono również dyplomy oraz medale okolicznościowe.
Co roku w plebiscycie Nagrody Japońskiej około 15 500 wybitnych naukowców i inżynierów z całego świata zgłasza kandydatury potencjalnych zwycięzców, a ostateczni laureaci są wyłaniani w drodze rygorystycznej oceny trwającej ok. 1 roku. W 2024 r. Fundacja otrzymała 130 nominacji w dziedzinie zasobów, energii, środowiska i infrastruktury społecznej oraz 198 zgłoszeń w dziedzinie nauk medycznych i farmaceutycznych. Tegoroczni laureaci zostali wybrani spośród grona 328 kandydatów.
W uroczystości wzięło udział ok. 150 zaproszonych gości, w tym japońska para cesarska, trzech ministrów oraz inni powiązani urzędnicy, a także przedstawiciele różnych grup społecznych. Jego Cesarska Mość wygłosił uwagi, następnie wszyscy trzej laureaci zaprezentowali swoje wystąpienia, po czym gratulacje złożył im Hidehisa Otsuji, przewodniczący Izby Radców.
Nagranie z tegorocznej ceremonii wręczenia nagród jest dostępne pod poniższymi linkami.
Wersja w języku japońskim: https://www.youtube.com/live/9u7k6Al_MlU?si=B8EhDuvEByzFlTKB
Wersja w języku angielskim: https://www.youtube.com/live/FsNvb9V0ODo?si=vAlfPk94QvCq4Iac
Informacje o Nagrodzie Japońskiej
Ustanowienie Nagrody Japońskiej w 1981 r. wiązało się z pragnieniem japońskiego rządu, by stworzyć uznaną przez społeczność międzynarodową nagrodę, która przyczyni się do rozwoju naukowo-technologicznego na całym świecie. Dzięki wsparciu otrzymanemu w drodze licznych darowizn Fundacja Japan Prize Foundation otrzymała w 1983 r. poparcie rządu Japonii. Nagroda Japońska przyznawana jest naukowcom i inżynierom z całego świata, których oryginalne i niezwykłe osiągnięcia przyczyniają się do postępów w ich dziedzinach oraz do utrzymania pokoju i zwiększenia dobrobytu całej ludzkości. Nagrodę mogą otrzymać badacze z wszystkich dziedzin nauki i techniki, a każdego roku wybierane są dwie dziedziny z uwzględnieniem aktualnych trendów w rozwoju naukowo-technicznym. Co do zasady w każdej z tych dziedzin nagrodę przyznaje się jednej osobie, która otrzymuje dyplom, medal i nagrodę pieniężną. W każdej ceremonii wręczenia nagród bierze udział para cesarska, trzech ministrów i inni powiązani urzędnicy oraz przedstawiciele różnych innych grup społecznych.
Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20240416784824/pl/
Źródło: The Japan Prize Foundation
KONTAKT:
Zapytania dotyczące niniejszej informacji prasowej:
Biuro Public Relations Nagrody Japońskiej
e-mail: japanprize@ml.prap.co.jp
Źródło informacji: Business Wire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 24.04.2024, 09:13 |
Źródło informacji | Business Wire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |