Pobierz materiał i Publikuj za darmo
DIAMOND BAR, Kalifornia, 22 marca 2017 r. /PRNewswire/ - Firma Biosense Webster, oddział Johnson & Johnson Medical NV/SA, wiodąca na świecie w zakresie diagnostyki i leczenia arytmii serca ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek modułu CARTO VISITAG™ ze wskaźnikiem ablacji. Nowe rozwiązanie umożliwia ocenę wizualną na podstawie połączenia parametrów natężenia, siły kontaktowej i czasu wyświetlanych w przodującym na rynku systemie CARTO® 3. Wskaźnik opracowany został w celu uproszczenia i standaryzacji przepływu pracy u pacjentów poddawanych ablacji cierpiących na napadowe migotanie przedsionków oraz wsparcia elektrofizjologów korzystających z rozwiązania CARTO SMARTTOUCH™ w powielaniu pomyślnie przeprowadzonych przez nich zabiegów ablacji w izolacji żył płucnych.
Migotanie przedsionków dotyka 2% całej populacji i może aż pięciokrotnie (1) zwiększyć ryzyko wylewu, przez co jest jednym z najistotniejszych problemów zdrowia publicznego na świecie. Dane szacunkowe wskazują na to, że do roku 2030 liczba pacjentów cierpiących na migotanie przedsionków w Europie osiągnie poziom 14 do 17 milionów, a każdego roku odnotowywanych będzie od 120 000 do 215 000 nowych przypadków (1).
"Biosense Webster z oddaniem wspiera lekarzy w przywracaniu regularnego rytmu serca pacjentów tak, aby mogli cieszyć się pełnią życia - skomentowała Gabriele Fischetto, wiceprezes oddziału Johnson & Johnson Cardiovascular Solutions na obszarze EMEA. - Ze względu na starzenie się populacji i coraz wyższe poziomy chorób niezakaźnych szerzy się występowanie migotania przedsionków. Naszą misją jest realizacja przełomowych rozwiązań takich, jak moduł CARTO VISITAG™ ze wskaźnikiem ablacji w celu standaryzacji i uproszczenia procedur związanych z leczeniem migotania przedsionków i w efekcie doprowadzenie do wyleczenia tej wyniszczającej choroby” - dodała wiceprezes.
W trakcie leczenia migotania przedsionków metodą ablacji cewnikowej powstawanie blizn zależy od wielu czynników, włączywszy stabilność cewnika, natężenie, siłę kontaktową i czas, a lekarze muszą monitorować te czynniki bez przerwy w trakcie zabiegu. Moduł CARTO VISITAG™ ze wskaźnikiem ablacji łączy czynniki natężenia, siły kontaktowej i czasu w jednolitą wartość za pomocą formuły ważonej, jeżeli tylko cewnik jest stabilny.
"W porównaniu do mojego poprzedniego podejścia do ablacji z użyciem modułu CARTO VISITAG™ ze wskaźnikiem ablacji udało mi się zmniejszyć czas przeprowadzania zabiegu o 26%, a w ablacji napadowego migotania przedsionków z prądem o częstotliwości radiowej o 36%. Co więcej, przy zoptymalizowanym przepływie pracy dzięki wskaźnikowi ablacji poziom pomyślnie ocenionych zabiegów po roku od przeprowadzenia procedury (pojedyncza procedura, brak udokumentowanej arytmii) wynosi teraz aż 92% - skomentował prof. dr M. Duytschaever z oddziału kardiologii szpitala AZ Sint-Jan w Brugii w Belgii. - Jestem w pełni przekonany, że informacje, które udostępnia wskaźnik ablacji doprowadzą do dalszej poprawy natychmiastowych i długofalowych pozytywnych skutków zabiegów i umożliwią przeprowadzanie trwałych izolacji żył płucnych” - dodał profesor.
Dzięki płynnej integracji modułu CARTO VISITAG™ w wersji 4. systemu CARTO® 3 nowemu oprogramowaniu towarzyszy standardowy przepływ pracy izolacji żył płucnych. Wskaźnik ablacji wspiera lekarzy w powielaniu pomyślnie przeprowadzonych zabiegów ablacji przy ciągłym monitorowaniu standardowych, końcowych wskaźników ablacji.
Przypisy
1. Źródło: Zoni-Berisso M., L. C. D. (2014). Epidemiology of atrial fibrillation: European perspective. Clinical Epidemiology 2014:6:213-220.
Oświadczenie: Moduł CARTO VISITAG™ umożliwia dostęp do danych gromadzonych w ramach zastosowania prądu o częstotliwości radiowej RF. Dane nie wskazują na skuteczność zastosowania prądu RF. Ustawienia modułu CARTO VISITAG™ regulowane są przez użytkowników na podstawie ich doświadczenia i oceny zawodowej. Firma Biosense Webster nie zaleca żadnych standardowych ustawień modułu CARTO VISITAG™. Należy każdorazowo potwierdzać lokalizację końcówki cewnika za pomocą fluoroskopii lub sygnałów IC albo skonsultować się z podręcznikiem użytkownika systemu CARTO® w zakresie zaleceń co do wykorzystania fluoroskopii. Źródło: Sporton S, Earley M, Nathan A, and Schilling R, Electroanatomic versus fluoroscopic mapping for catheter ablation procedures: A prospective randomized study. Journal of Cardiovascular Electrophysiology 2004;15,3:310-315.
Przemieszczania cewnika należy dokonywać z widocznością fluoroskopową. W przypadku napotkania oporu nie należy używać nadmiernej siły w celu przemieszczenia lub wycofania cewnika. W celu uniknięcia uszkodzenia serca, perforacji lub tamponady należy ostrożnie poruszać cewnikiem. Parametry RF zawarte w źródle mają charakter informacji koncepcyjnych, które nie odzwierciedlają faktycznych parametrów wykorzystywanych przy przeprowadzaniu zabiegów (dotyczy to natężenia, impedancji, temperatury czy siły nacisku). Narzędzie wskaźnika ablacji nie ma na calu zastąpienia istniejących praktyk oceny lekarskiej w przypadku zastosowania prądu RF. Lekarze korzystający z narzędzia muszą postępować zgodnie z zalecanymi wytycznymi, włączywszy monitorowanie zmian.
O systemie CARTO® 3 firmy Biosense Webster
System CARTO® 3 to zaawansowane rozwiązanie obrazowania, które wykorzystuje technologię elektromagnetyczną do tworzenia map struktur kardiologicznych pacjentów w 3D w czasie rzeczywistym. System zaprojektowano w celu wspierania elektrofizjologów w poruszaniu się w okolicach serca przez tworzenie dokładnych map w 3D, a także przez wskazywanie na dokładną lokalizację i ukierunkowanie cewnika w sercu w trakcie ablacji cewnikowych u pacjentów cierpiących na zaburzenia rytmu serca (arytmia). W trakcie przeprowadzania ablacji cewnikowej lekarz musi wprowadzić cewnik z elektrodą przez małe nacięcie w pachwinie, a następnie przeprowadzić cewnik w górę naczynia aż do serca. Po dotarciu cewnika do lewej górnej komory serca, tzw. przedsionka, do ścian serca doprowadzany jest prąd o częstotliwości radiowej RF, który prowadzi do powstania blizn blokujących wadliwe impulsy elektryczne powodujące zaburzenia rytmu serca.
O Biosense Webster
Firma Biosense Webster jest światowym liderem w zakresie diagnostyki i leczenia zaburzeń rytmu serca. Firma współpracuje z lekarzami w celu tworzenia innowacyjnych rozwiązań podnoszących poziom opieki nad pacjentami cierpiącymi na arytmię na całym świecie. Firma Biosense Webster należy do rodziny spółek Johnson & Johnson. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.biosensewebster.com.
Uwagi na temat oświadczeń dotyczących przyszłości
Niniejszy komunikat zawiera oświadczenia dotyczące przyszłości w rozumieniu postanowień amerykańskiej ustawy z 1995 r. o reformie przepisów procesowych dotyczących papierów wartościowych (Private Securities Litigation Reform Act of 1995) odnośnie modułu CARTO VISITAG™ ze wskaźnikiem ablacji systemu CARTO® 3. Czytelnikowi odradza się polegania na niniejszych oświadczeniach dotyczących przyszłości. Oświadczenia te powstały w oparciu o obecne oczekiwania na temat przyszłych wydarzeń. Jeżeli założenia te okażą się nieścisłe lub też dojdzie do realizacji znanych lub nieznanych czynników ryzyka i niepewności, faktyczne wyniki mogą znacznie różnić się od oczekiwań i prognoz firmy Biosense Webster, Inc. lub Johnson & Johnson. Do czynników ryzyka i niepewności należą między innymi lecz nie tylko: niepewność sukcesu komercyjnego, konkurencja, włączywszy postępy technologiczne, nowe produkty czy patenty pozyskane przez konkurentów, podważenie patentu, wątpliwości co do wydajności lub bezpieczeństwa produktu prowadzące do wycofania produktu z rynku lub podjęcia działań regulacyjnych, zmiany w zachowaniu i wydatkach lub niekorzystna sytuacja finansowa nabywców produktów i usług opieki zdrowotnej, zmiany w obowiązującym prawie i regulacjach, włączywszy globalne reformy służby zdrowia, problemy i opóźnienia w produkcji oraz dążenia do ograniczenia kosztów opieki zdrowotnej. Pełniejsza lista wraz ze szczegółowymi opisami ryzyka, niepewności i innych czynników znajduje się w raporcie rocznym spółki Johnson & Johnson na formularzu 10-K za rok rozliczeniowy do 28 grudnia 2014 r., włączywszy załącznik 99 do formularza oraz w kolejnych raportach spółki złożonych w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Kopie złożonych dokumentów dostępne są przez internet na stronach: www.sec.gov, www.jnj.com oraz na życzenie od spółki Johnson & Johnson. Firmy Biosense Webster i Johnson & Johnson nie są zobowiązane do aktualizacji oświadczeń dotyczących przyszłości na podstawie nowych informacji lub przyszłych wydarzeń i postępów.
© Johnson and Johnson Medical NV/SA 2017 - 068266-170302 EMEA
Źródło: Biosense Webster
KONTAKT:
Joanna Collins
tel. +44 (0) 7917 534175
e-mail: jcollin9@its.jnj.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 22.03.2017, 15:21 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |