Pobierz materiał i Publikuj za darmo
SAN JOSE, Kalifornia, 8 stycznia 2019 r. /PRNewswire/ - MGI, firma założona w 2016 r. jako spółka podległa międzynarodowego lidera w zakresie genomiki BGI Group ogłosiła osiągnięcie nowego rekordu 1000 sekwenserów MGI zainstalowanych w 16 krajach. Główny dyrektor operacyjny firmy MGI dr Hui Jiang ogłosił także dostępność programu wczesnego dostępu MGI w zakresie najnowszego ultra wysokoprzepustowego sekwensera genetycznego MGISEQ-T7. Firma opublikowała informacje w trakcie prezentacji na forum China Focus@JPM Week w przeddzień 37. corocznego kongresu J.P. Morgan Healthcare Conference.
Model MGISEQ-T7 znacznie zwiększa szybkość, przepustowość i elastyczność sekwencjonowania DNA przez umożliwianie jednoczesnego lecz niezależnego działania do czterech kuwet przepływowych w pojedynczym cyklu. Innowacyjna platforma czterech kuwet umożliwia podłączenie wielu kuwet przepływowych z różnymi długościami odczytu i zastosowaniami do przetwarzania osobno w dowolnym czasie. Sekwencjonowanie PE150 zajmuje poniżej 24 godzin przy pełnym załadowaniu. Własnościowe technologie firmy MGI, w tym DNBseq™ wykorzystywana w modelu T7, zapewniają bardzo wysoką dokładność i zwiększają wydajność przez usprawnienie systemów kuwet, płynów, biochemii i optyki. Platforma może zapewniać do 6 TB danych dziennie, co odpowiada nawet 60 całym genomom ludzkim.
Technologia firmy MGI poprawia szybkość, skuteczność i przystępność cenową projektów zdrowotnych obejmujących duże grupy ludności. W przeszłości program sekwencji genomu populacji liczącej 100 000 osób trwałby od czterech do sześciu lat, a dziś za pomocą sekwenserów MGISEQ-T7 tego typu projekty można realizować w zaledwie rok przy dużo niższych kosztach.
Program wczesnego dostępu wspiera współpracę w zakresie rozwoju technologii i zastosowań genetycznych, a także pozwala na dostosowywanie instrumentów i reagentów oraz wdrażanie innowacyjnych modeli finansowych. Firma MGI planuje ekspansję programu na skalę międzynarodową w nadchodzącym roku. Platforma firmy MGI cieszy się coraz większym zainteresowaniem na całym świecie, a jak do tej pory wydano już 135 publikacji z wykorzystaniem sekwenserów MGI i wytworzono ponad 20 petabajtów danych.
Poza portfelem sekwenserów firma MGI rozwinęła portfolio produktów obejmujące stacje robocze do zautomatyzowanego przygotowywania próbek w odpowiedzi na zapotrzebowanie na ultra wysoko przepustowe sekwencjonowanie genomu. W prezentacji dr Jiang omówił także serię stacji roboczych MGISP służących do przygotowywania próbek, serię MegaBOLT do przyspieszania analityki bioinformatycznej oraz oprogramowanie ZLIMS do zarządzania laboratoriami z procesami sekwencjonowania NGS.
Na kongresie J.P. Morgan Healthcare Conference firma MGI ogłosiła także nawiązanie międzynarodowej współpracy z firmą Paragon Genomics, liderem w dziedzinie docelowego wzbogacania na bazie amplikonów oraz rozwiązań przygotowywania bibliotek w sekwencjonowaniu nowej generacji NGS. Firma MGI będzie prowadzić dystrybucję paneli CleanPlex®NGS marki Paragon Genomics do wykorzystania z platformami sekwencyjnymi MGI we wszystkich terytoriach świata poza USA. Natomiast Paragon Genomics zostanie dystrybutorem stacji roboczych zautomatyzowanego przygotowywania próbek MGI w USA i Kanadzie.
O MGI
Firma MGI Tech Co., Ltd. (MGI), spółka podległa BGI Group, jest zobowiązana do umożliwiania skutecznej i przystępnej cenowo służby zdrowia dla wszystkich. W oparciu o własnościową technologię firma MGI produkuje urządzenia sekwencyjne, sprzęt, materiały eksploatacyjne i reagenty wspierające badania zdrowotne, medycynę i opiekę nad zdrowiem. Platformy multi „omiczne" firmy MGI obejmują sekwencjonowanie genetyczne, masową spektrometrię oraz obrazowanie. Przez zapewnianie kompleksowych rozwiązań obejmujących całą długość życia w czasie rzeczywistym firma realizuje misję opracowywania i promowania zaawansowanych narzędzi medycyny na potrzeby opieki zdrowotnej przyszłości.
O BGI Group
Firma BGI zrodziła się w 1999 r. z wizji wykorzystania genomiki na korzyść ludzkości, a dziś jest jednym z największych przedsiębiorstw na polu genomiki na świecie. Skupiając się głównie na badaniach i zastosowaniu w opiece zdrowotnej, farmacji, konserwacji i środowisku, grupa BGI Group może poszczycić się udowodnionymi wynikami badań na wysokimi poziomie, które zaowocowały ponad 2130 publikacjami. Celem BGI jest upowszechnienie przełomowej genomiki wśród międzynarodowych badaczy i na rynkach klinicznych przez integrację jak najszerszej gamy wiodących technologii branżowych, w tym własne platformy sekwencyjne BGI, korzyści skali oraz eksperckie zasoby w zakresie bioinformatyki. Firma BGI zapewnia także kompleksowe portfolio przełomowych produktów do testów na obecność najczęściej występujących chorób, tym samym umożliwiając lekarzom i pacjentom na całym świecie dostęp do diagnostyki i medycyny spersonalizowanej na bazie genomiki.
Źródło: MGI
KONTAKT:
Kristi Heim
zastępca dyrektora ds. komunikacji w BGI
tel. +1 206-778-7411
e-mail: kheim@genomics.cn
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/804711/MGI_jiang_hui.jpg
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/804714/MGI_genetic_sequencer.jpg
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/804713/MGI_sequencing_technology.jpg
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/804712/MGI_genetic_sequencer.jpg
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 08.01.2019, 14:36 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu
-
Image
Offshore Wind Poland 2024: od słów do czynów - będą nowe obszary pod rozwój następnej fazy offshore PAP
Zimą pierwsze spółki wychodzą z budową na morze, a rząd zapowiada wytyczenie kolejnych obszarów na Bałtyku pod następną fazę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, poza dwiema już realizowanymi. „Powstaje raport o stanie zagospodarowanie obszarów morskich, który da nam podstawy do merytorycznej decyzji o wyznaczeniu nowych obszarów dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku” - zadeklarował Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury na Konferencji Offshore Wind Poland.- 22.11.2024, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom