Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Planowane debaty, wykłady i prezentacje zorganizowane i zarejestrowane zostaną w sposób zdalny w dniach 13,14,15 stycznia 2021 r.
Relacja live na stronie: bit.ly/PRIO_21
Udział potwierdzili: m.in. Konrad Rejdak - prezes elekt Polskiego Towarzystwa Neurologicznego; Tomasz Hryniewiecki - dyrektor Narodowego Instytutu Kardiologii; Przemysław Mitkowski - prezes elekt Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego; Dominik Dytfeld - Katedra i Klinika Hematologii i Transplantologii Szpiku Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prezes Polskiego Konsorcjum Szpiczakowego; Adam Maciejczyk - Polskie Towarzystwo Onkologiczne oraz Ogólnopolskie Zrzeszenie Publicznych Centrów i Instytutów Onkologicznych; Filip Nowak - p.o. prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia; Andrzej Matyja - prezes Naczelnej Rady Lekarskiej; Roman Topór-Mądry - prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji; Maciej Miłkowski, Sławomir Gadomski - podsekretarze stanu w Ministerstwie Zdrowia oraz przedstawiciele najważniejszych organizacji ochrony zdrowia, wybrani konsultanci krajowi w dziedzinach medycyny oraz wielu znakomitych ekspertów z dziedzin medycyny, zdrowia i farmacji.
Podczas 21. sesji poruszone zostaną m.in. zagadnienia:
- Covid-19. Czy mamy dobre scenariusze jak uporać się pandemią. Czego nauczyła nas pandemia?
- Foresight medyczny 2021. Jakie obszary są priorytetem na 2021 rok?
- Zarządzanie szpitalem – wyzwania,
- Fundusz medyczny a terapie przełomowe,
- Plan bezpieczeństwa lekowego w Polsce.
Rada Naukowa konferencji, redakcja „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego” oraz Wydawnictwo Termedia zapraszają do merytorycznej współpracy i udziału w dyskusji nad przyszłą organizacją systemu ochrony zdrowia w Polsce i priorytetami na rok 2021.
Drugiego dnia konferencji odbędzie się wręczenie nagród laureatom konkursu „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny”.
Coroczny konkurs, którego organizatorem jest Wydawnictwo Medyczne Termedia oraz redakcja „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”, wybiera i nagradza osoby i instytucje, które odniosły sukces w ochronie zdrowia. Transmisja z gali wręczenia nagród odbędzie się 14 stycznia o godz. 18:00, na platformie termedia.pl.
Więcej informacji na stronie: bit.ly/SukcesRoku
KONTAKT:
Agnieszka Starewicz
tel. 502 107 464
e-mail: a.starewicz@termedia.pl
Źródło informacji: Wydawnictwo Medyczne Termedia
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 12.01.2021, 08:30 |
Źródło informacji | Wydawnictwo Medyczne Termedia |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei
-
Nowe wytyczne Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich: pacjent może zweryfikować personel i sprzęt PAP
„Ogłoszone 9 grudnia nowe wytyczne Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich (SCOP) to ważne i przydatne narzędzie dla pacjentów poszukujących możliwości korekty wady wzroku” – komentuje Agnieszka Szpara, prezes zarządu sieci klinik Optegra.- 30.12.2024, 09:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom