Newsletter

Zdrowie i styl życia

Otwarcie MGI Latvia fundamentem pod współpracę chińsko-europejską w zakresie nauk przyrodniczych

27.11.2019, 17:47aktualizacja: 27.11.2019, 17:47

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ryga, Łotwa, 27 listopada 2019 r. /PRNewswire/ -- W dniu dzisiejszym firma MGI oficjalnie otworzyła nowe centrum badań i rozwoju oraz zakład produkcyjny w Rydze na Łotwie. Celem działań jest nawiązanie współpracy między Chinami a Europą w zakresie innowacji w naukach o zdrowiu.

Nowy zakład MGI Latvia obejmuje centrum produkcji, wysoce przepustowe centrum sekwencjonowania, centrum treningowe i centrum logistyczne. Firma MGI założy na miejscu także chińsko-europejskie centrum innowacji w zakresie nauk o zdrowiu w celu zacieśnienia współpracy nad badaniami w naukach przyrodniczych i zastosowaniach komercyjnych, promocji międzynarodowych projektów genomicznych na dużą skalę oraz wzbogacania wymian między chińskimi i europejskimi przedsiębiorstwami.

„Wiodąca na świecie technologia i sprzęt do sekwencjonowania genetycznego firmy MGI pozwolą nam na lepsze rozwijanie możliwości badawczych w naukach przyrodniczych i promocję zalet rozwoju” – skomentował Ralfs Nemiro, minister gospodarki Republiki Łotwy.

Liang Jianquan, ambasador nadzwyczajny i pełnomocnik Chińskiej Republiki Ludowej w Łotwie podkreślił, że po raz pierwszy centrum nauk przyrodniczych i technologii w Europie Środkowej i Wschodniej ustanawiane jest przez chińskie przedsiębiorstwo. „Wierzę, że ten projekt wzmocni współpracę między Chinami i Rosją w celu zbliżenia do siebie obu krajów” – dodał ambasador.

Prezes MGI Duncan Yu podkreślił, że baza w Łotwie jest kluczową inwestycją w zakresie rozwoju europejskiej działalności i ważnym krokiem w globalizacji MGI. „Na bazie istniejącego fundamentu biotechnologicznego na Łotwie firma MGI jest pewna co do tego, że uda nam się utworzyć w Europie platformę innowacji w zakresie nauk przyrodniczych skupiającą się na technologiach genetycznych z wykorzystaniem wiodących produktów i technologii. Takie podejście pozwoli na utworzenie kompleksowego systemu wsparcia technicznego i łańcucha dostaw produktu w odpowiedzi na potrzeby klientów i umożliwi rozbudowę doświadczenia na europejskim rynku” – skomentował prezes.

Jako jeden z członków Unii Europejskiej Łotwa rozwinęła ekspertyzę w charakterze centrum badań i rozwoju nowych leków na terenie byłego Związku Radzieckiego. Branża biotechnologiczna jest także objęta strategią rozwoju kraju.

Baza MGI na Łotwie przyspieszy globalne działania badań i rozwoju, produkcji i sieci rynkowej w Azji, Europie i obu Amerykach, tym samym budując globalny ekosystem. Nowy zakład o powierzchni 7000 metrów znajduje się w Lidostas Park w okolicy około jednego kilometra od międzynarodowego lotniska w Rydze.

Nowo otwarty zakład na Łotwie zapewni wsparcie w ważnych projektach badawczych, w tym Million Microbiome of Humans Project (MMHP), który rozpoczął się w październiku i obejmie sekwencjonowanie i analizę miliona próbek mikrobiologicznych. Dziś w Rydze BGI Research i MGI ogłosiły nową współpracę z naukowcami z całego świata w ramach sekwencjonowania RNA pojedynczej komórki na 10 milionach komórek. Projekt 10 Million Single-Cell Transcriptome (scT10M) ma na celu utworzenie kompleksowej mapy pojedynczych komórek, która zostanie udostępniona społeczności naukowej w celu lepszego zrozumienia nauk biologicznych, w tym zdrowia i chorób człowieka, biologii systemów, ewolucji, rozwoju i bioróżnorodności.

Jako przedstawiciel czołowego instytutu badawczego w Europie profesor Lars Engstrand z Karolinska Institutet wyraził wiarę, że „zakład ten przyciągnie więcej największych europejskich projektów badań i innowacji" i potwierdził, że „wygląda możliwości prowadzenia większej liczby badań naukowych w przyszłości".

Źródło: MGI

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.11.2019, 17:47
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii